Na Slovensku zatvorili prvú školu: Nákaza koronavírusom COVID-19 sa však stále nepotvrdila

Stredná priemyselná škola na Fajnorovom nábreží v Bratislave z obáv z nákazy koronavírusom ostane najbližšie 2 dni zatvorená.

Stredná priemyselná škola na Fajnorovom nábreží v Bratislave z obáv z nákazy koronavírusom ostane najbližšie 2 dni zatvorená. Dôvodom má byť jeden zo študentov, u ktorého vzniklo podozrenie, že mohol v zahraničí prísť do kontaktu s nakazeným človekom, informuje TA3.

Žiaka budú na prítomnosť koronavírusu testovať. Výsledky by mali byť známe do 48 hodín, preto školu skôr ako v pondelok neotvoria. Školy po celom Slovensku by podľa hlavného hygienika mali byť v maximálnom pozore. Odporúča to aj Bratislavský samosprávny kraj.

TIP REDAKCIE
Zdravotníci potvrdzujú: Koronavírus sme našli aj u psa

Riaditelia by okrem toho mali zabezpečiť, aby nevznikali účasti študentov na hromadných akciách. Obmedziť by sa mali aj pracovné cesty zamestnancov. Ak rodičia zbadajú, že sa ich dieťa necíti dobre, odporúča sa, aby ho nechali v domácom prostredí. Jedine tak sa totiž dá zabrániť šíreniu chrípky.

TIP REDAKCIE
Koronavírus môžeme poraziť spoločne: Pomôcť môžete výkonom svojho počítača

Zabil 3,4 % všetkých nakazených

Koronavírus COVID-19 je podľa WHO ešte smrteľnejší ako sa prvotne predpokladalo. Podľa najnovších štatistík malo vo svete koronavírusu podľahnúť až 3,4 % všetkých nakazených. Sezónna chrípka, pre porovnanie, v priemere zabije oveľa menej než jedno percento nakazených osôb.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať