buggati chiron

Režisér ukázal, akým spôsobom natočili famózne zrýchlenie Bugatti Chiron

Asi každý automobilový nadšenec vie, čo je Bugatti Chiron zač. Extrémne dvojdverové športové vozidlo bolo predstavené v roku 2016 na ženevskom autosalóne.

Asi každý automobilový nadšenec vie, čo je Bugatti Chiron zač. Extrémne dvojdverové športové vozidlo bolo predstavené v roku 2016 na ženevskom autosalóne.

Nástupca nemenej zvučného modelu Bugatti Veyron je nielen drahým vozidlom, ale aj pekelne rýchlym. Jeho 8-litrový W16 motor so štyrmi turbami generuje výkon na úrovni 1103 kW a krútiaci moment 1600 Nm.

Na 100 km/h zrýchli za 2,4 sekundy, na 200 km/h za 6,5 sekundy a na 300 km/h len za 13,6 sekundy. Pri testovaní sa podarilo dosiahnuť maximálnu rýchlosť 400 kilometrov za hodinu.

Pri tejto príležitosti vzniklo virálne video (40 miliónov zhliadnutí), ktoré zachytáva akceleráciu vozidla na maximálnu rýchlosť a následne jeho brzdenie späť na nulu. Celý proces trval len 42 sekúnd. Išlo o rekord, ktorý neskôr prekonal Koenigsegg s hybridom Regera.

Video vzniklo na testovacom okruhu automobilky Volkswagen v nemeckom meste Ehra-Lessien.

buggati chiron
Foto: OUTRUN/YouTube

Po vzhliadnutí pôsobivého videa sa však ponúkla otázka: Ako sa vlastne dá natočiť kontinuálne zrýchlenie Bugatti Chiron bez toho, aby vozidlo s výnimočnou akceleráciou takpovediac nepredbehlo kameru?

Odpoveď prichádza teraz, o čom informuje portál autoblog.com.

Podrobnosti zo zákulisia a natáčania zverejnil vo svojom videu Al Clark, režisér, ktorý sa špecializuje na automotive segment. Režisér vyvrátil špekulácie, že pri natáčaní priameho zrýchlenia použili dron, lietadlo alebo upravenú Toyotu Supra či Nissan GT-R.

Jednoducho použili druhé Bugatti Chiron. Na jeho zadnú časť pripevnili kameru s mechanickou stabilizáciou, kompaktný typ DJI X5 so závesom, ktorý je za bežných okolnosti určený pre drony Inspire.

TIP REDAKCIE
Kutil si prerobil VW Passat na elektromobil: Najazdil na ňom už 140 000 kilometrov

Vozidlá následne vyštartovali „pod plným plynom“ v takmer rovnakom čase, vďaka čomu sa podarilo nepretržité zrýchlenie nafilmovať. Video je zložené z niekoľkých záberov, pri ktorých asistoval aj Caterham Seven osadený veľkou filmovou kamerou alebo vrtuľník Aerospatiale 355N Ecureuil.

Pôvodné video aj zábery z natáčania si môžete pozrieť nižšie.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať