gaming

Qualcomm pripravuje prvé aktualizácie GPU ovládačov. Najskôr pre Pixel 4 a Galaxy S/Note10

Počas predstavenia čipsetov Snapdragon 865 a Snapdragon 765 od spoločnosti Qualcomm sme sa dozvedeli, že ich grafické ovládače sa budú dať aktualizovať samostatne cez obchod Google Play.

Počas predstavenia čipsetov Snapdragon 865 a Snapdragon 765 od spoločnosti Qualcomm sme sa dozvedeli, že ich grafické ovládače sa budú dať aktualizovať samostatne cez obchod Google Play.

Ide o úplnú novinku v odvetví mobilných čipsetov, ktorú zatiaľ podporujú len dve vyššie uvedené sady. Výrobcovia tak môžu užívateľom rýchlejšie doručiť opravy chýb, optimalizácie výkonu a spotreby energie, ktoré budú prispôsobené pre nové hry a graficky náročné aplikácie.

Bežne sú aktualizácie grafických ovládačov súčasťou veľkých systémových aktualizácií, napr. pri prechode z OS Android 9 na OS Android 10.

Google v spolupráci so spoločnosťou Qualcomm vytvorili nástroj Android GPU Inspector, ktorý umožňuje vývojárom a herným štúdiám optimalizovať hry a aplikácie pre grafické jednotky Adreno, ktoré sú súčasťou čipsetov Snapdragon 865 a 765.

qualcomm
Ilustr. foto

Vývojári majú v rámci nástroja Android GPU Inspector k dispozícii beta verzie grafických ovládačov, na ktorých môžu testovať svoje aplikácie a hry. Na základe výsledkov testovania môžu výrobcom poskytnúť spätnú väzbu a navrhnúť im vylepšenia grafických ovládačov.

TIP REDAKCIE
Galaxy Z Fold 3 spadol počas jazdy na bicykli. Skončil v plameňoch

Qualcomm tieto návrhy zohľadní pri príprave grafických ovládačov, ktoré Google zariadeniam doručí prostredníctvom aktualizácie cez obchod Play. Že to môže fungovať ukazuje prvý pokus.

V spolupráci s partnerom z herného priemyslu sa podarilo znížiť využite GPU jednotky smartfónu Google Pixel 4 XL až o 40 percent. Optimalizácia to je výrazná, ktorá logicky kladne ovplyvní aj spotrebu energie.

Qualcomm a Google už v tejto chvíli pracujú na aktualizáciách grafických ovládačov, ktoré budú doručované zariadeniam Pixel 4 a Pixel 4 XL, Galaxy Note10 a Galaxy S10. Ďalšie zariadenia prídu na rad neskôr, ako informuje Qualcomm vo svojom blogu.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať