Huawei Sound X

Huawei Sound X: Nový inteligentný reproduktor si u nás zatiaľ nekúpite

Huawei predstavil okrem nových vlajkových smartfónov a smart hodiniek aj inteligentný reproduktor, ktorý vznikol v spolupráci so spoločnosťou Devialet.

Huawei predstavil okrem nových vlajkových smartfónov a smart hodiniek aj inteligentný reproduktor, ktorý vznikol v spolupráci so spoločnosťou Devialet.

Devialet je francúzskym výrobcom luxusných reproduktorov, ktorý má na konte 76 ocenení a 160 registrovaných patentov v oblasti akustiky.

Huawei Sound X využíva od tejto spoločnosti patentovanú technológiu pre spracovanie signálov SAM.

Ide o efektívny algoritmus, ktorý je schopný prispôsobiť výstupný signál tak, aby vyhovoval špecifickým charakteristikám reproduktora a minimalizoval skreslenie zvuku. Aspoň takto túto technológiu popisuje výrobca.

Huawei Sound X
Foto: Huawei

Symetrická štruktúra reproduktora, nazvaná ako Push-Push, využíva dva subwoofery na potlačenie skreslenia, a to pri akejkoľvek hlasitosti. Reproduktor dosahuje SPL (Sound Pressure Level) až 93 dB s výkonom 144 W.

Šestica reprodukčných jednotiek využíva algoritmus Huawei Sound na vytvorenie pokročilého priestorového zvuku.

Štýlový vzhľad

Dizajn reproduktora spája funkčnosť s minimalistickou estetikou. Hlavná, lesklá časť

tela je vytvorená pomocou špeciálneho vákuového elektrolytického procesu, ktorý zabezpečuje kvalitný príjem signálu.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Bitcoin naberá na sile. Jeho cena sa blíži k rekordnému maximu!

Spodná časť taktiež využíva kryt, ktorý uľahčuje voľný a bezstratový prenos. Elegantný valcovitý dizajn bol ocenený cenou iF Design Award.

Huawei Sound X
Foto: Huawei

Množstvo bezdrôtových domácich reproduktorov dosahuje basový výkon tak, že sú veľké a nepraktické. Huawei Sound X predstavuje elegantné riešenie tohto problému: integruje v sebe duálny subwoofer so 60 W hlbokých basov, pričom zostáva kompaktný a prenosný.

Pre lepšiu predstavu, reproduktor je vysoký 203 milimetrov a široký 165 milimetrov. Váži 3,5 kilogramu.

Huawei Sound X
Foto: Huawei

Medzi ďalšie technológie modelu Sound X patrí certifikácia Hi-Res či Huawei Share, funkcia dobre známa zo smartfónov Huawei, ktorá umožňuje okamžite prehrávať hudbu z reproduktora jediným kliknutím.

Huawei Sound X vyzerá zaujímavo, no má jeden problém. Predaj na Slovenku podľa výrobcu zatiaľ plánovaný nie je. Čo sa týka ceny, na domácom trhu sa bude predávať po prepočte za približne 260 €.

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať