oneplus 8

OnePlus 8 (Pro) a Honor 30 (Pro): Nové zariadenia budú predstavené v polovici apríla

Čínsky výrobca OnePlus potvrdzuje dátum predstavenia nových vlajkových lodí OnePlus 8 a 8 Pro, ktoré tento rok spoznáme o niečo skôr.

Čínsky výrobca OnePlus potvrdzuje dátum predstavenia nových vlajkových lodí OnePlus 8 a 8 Pro, ktoré tento rok spoznáme o niečo skôr. Kým vlani boli nové zariadenia predstavené v máji, teraz to výrobca stihne už v apríli.

Ako inak, OnePlus 8 a 8 Pro budú predstavené prostredníctvom živého online vysielania. Udeje sa tak 14. apríla. Parametre nových modelov značky OnePlus sa výrobcovi nikdy nedarilo tajiť, čo platí aj pre tento rok.

OnePlus 8 Pro by mal byť vybavený 120 Hz Super AMOLED displejom so 6,68-palcovou uhlopriečkou, 4500 mAh batériou s 30W nabíjaním a bezdrôtovým nabíjaním, po ktorom výrobca siahne po prvý krát. Premiéru bude mať aj odolnosť voči vode a prachu na úrovni krytia IP68.

oneplus 8 pro
OnePlus 8 v novej farbe Interstellar Glow. Render zverejnil winfuture.de.

Hlavná foto zostava bude tvorená štyrmi snímačmi obrazu v tandeme 48 Mpx + 48 Mpx + 8 Mpx + 5 Mpx. Obe verzie smartfónov poženie čipset Snapdragon 865 (5G) a 8/12 GB operačná pamäť. LPDDR5 typ pre verziu Pro, LPDDR4x pre štandardný model.

OnePlus 8 bude lacnejší. Dostane menší AMOLED displej s nižšou obnovovacou frekvenciou (6,5″, 90 Hz), chýbať bude bezdrôtové nabíjanie, no na odolnosť IP68 by sme sa mohli spoľahnúť.

V tomto prípade sú na stole tri primárne fotoaparáty na čele so 48 Mpx snímačom obrazu, 16 Mpx fotoaparátom a 2 Mpx senzorom pre hĺbku ostrosti. Dizajn smartfónov sa príliš nezmení, výrobca si však pripravil nové farebné prevedenia. Menšia 4300 mAh batéria by sa mala nabíjať totožným výkonom, teda 30W.

TIP REDAKCIE
Vlajkové lode z radu Galaxy S22 budú v jednom smere mierne zaostávať. O čo ide?

Honor 30 a Honor 30 Pro

Dcérska značka Huawei už predstavila cenovo dostupnejší model Honor 30S. Teraz sa čaká na premiéru lepšie vybavených zariadení Honor 30 a Honor 30 Pro. Ani tieto smartfóny nebudú vybavené aplikáciami a službami od Google.

Ambasádor značky, čínsky herec Li Xian na sociálnej sieti Weibo prezradil, že výrobca novinky odhalí 15. apríla, čiže len jeden deň po OnePlus.

honor 30
Údajný prototyp smartfónu Honor 30 Pro zachytený v čínskom metre: Foto: Weibo

Smartfóny Honor 30 a Honor 30 Pro bude s najväčšou pravdepodobnosťou poháňať vlajkový čipset Kirin 990 (5G). Počíta sa s výkonnými fotoaparátmi, ktoré by mohli byť odvodené od top-end modelov Huawei P40 a P40 Pro. Viac podrobností v tejto chvíli nepoznáme.

Aj Honor predstaví svoje novinky prostredníctvom online vysielania.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať