oppo watch

Hodinky Oppo Watch predstavené: Vyzerajú ako Apple Watch, len s Androidom

Čínsky výrobca Oppo dnes v Číne predstavil svoje prvé inteligentné hodinky pomenované ako Oppo Watch, ktoré majú štandardnú hardvérovú výbavu a dobre známy dizajn.

Čínsky výrobca Oppo dnes v Číne predstavil svoje prvé inteligentné hodinky pomenované ako Oppo Watch, ktoré majú štandardnú hardvérovú výbavu a dobre známy dizajn.

Oppo Watch sa nápadne podobajú na Apple Watch, za čo môže štvorcový dizajn a elegantné línie umocnené po stranách jemne zaoblenou obrazovkou. Hodinky budú k dispozícii v dvoch veľkostiach.

46 mm verzia má AMOLED displej s uhlopriečkou 1,91-palca, odolnosť voči vode na úrovni 5 ATM a 40-hodinovú výdrž na jedno nabitie. Tento typ môže byť vyhotovený aj z nehrdzavejúcej ocele so zafírovým sklom.

oppo watch
Foto: Oppo

Menší 41 mm model má 1,6-palcovú obrazovku, vodotesnosť 3 ATM a menšiu, 24-hodinovú výdrž na jedno nabitie. Obe verzie využívajú starší čipset Snapdragon Wear 2500, 1 GB operačnú pamäť a 8 GB úložisko.

hodinky
Foto: Oppo

VOOC technológia dokáže hodinky nabiť na polovicu kapacity batérie len za 17 minút. Prítomný je snímač srdcovej frekvencie (bez EKG), monitorovanie fyzickej aktivity, NFC čip, eSIM pre uskutočňovanie hovorov a operačný systém Android.

TIP REDAKCIE
Pixel 6 je vyberavý: Ak máte starší či menej kvalitný kábel, odmieta sa nabíjať
Foto: Oppo

Výrobca ho upravil podľa svojich predstáv a aj v tejto oblasti badať inšpiráciu hodinkami od Apple. Ešte pred predstavením hodiniek sa hovorilo, že budú dostupné za priaznivú cenu. Nositeľné zariadenie sa bude predávať len na trhu v Číne, čo je možno tak trochu škoda. Možno sa veci smerom k medzinárodnej dostupnosti časom zmenia.

oppo watch
Foto: Oppo

46 mm verzia hodiniek dostala cenu po prepočte 255 €. Prevedenie z nehrdzavejúcej ocele a zafírového skla sa bude predávať za 318 €. Najdostupnejší je logicky 41 mm typ s cenou približne 191 €.

Výrobca spolu s hodinkami ohlásil aj spoluprácu so športovou organizáciou Boston Athletic Association, ktorú bude rozvíjať najbližšie štyri roky. Oppo sa teda stane podporovateľom rôznych bežeckých pretekov, čo na oplátku podporí propagáciu nových smart hodiniek.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať