Čína opäť prekvapuje: Roboty v nemocnici berú vzorky, roznášajú jedlo a merajú teplotu

Epicentrom nákazy koronavírusom sa v januári stala Čína, ktorá teraz prichádza s nevídaným pokrokom. Lekárov nahrádzajú roboty.

Epicentrom nákazy koronavírusom sa v januári stala Čína, ktorá sa však z pandémie pomaly ale isto dostáva. Aby krajina dala zdravotníkom vydýchnuť, otvára špeciálnu poľnú nemocnicu, v ktorej nepracujú ľudia, ale roboty, informoval server CNBC.

Zariadenie s názvom Smart Field Hospital malo za úlohu základné úlohy, ako monitoring teploty pacientov, meranie rýchlosti tepu a okysličenia krvi. O zdravotníkov sa postaral čínsky startup CloudMinds, ktorý navrhol špeciálnych robotov.

Cieľom novej nemocnice je minimalizácia šírenia nákazy. Samotné roboty sa dajú ľahko dezinfikovať a ochorenie prirodzenie nemôžu chytiť.

Pacientom v nemocnici dali inteligentné náramky, pomocou ktorých sa výsledky pripísali do ich zdravotnej dokumentácie. Ďalšie roboty zas boli naprogramované tak, aby pacientom do izieb priniesli jedlo, vodu a lieky. Niektoré roboty dokonca pacientom zatancovali, aby im zlepšili náladu.

Tím výskumníkov úspešne demonštroval, že roboty dokážu spraviť výter z krku, vďaka čomu sa minimalizuje kontakt so zdravými pracovníkmi.

TIP REDAKCIE
Projekt DART odštartoval: NASA sa pokúša odkloniť asteroid a zachrániť tým zem

Doktorom sa roboty páčili, boli cennými pomocníkmi pri monitorovaní životných funkcií bez priameho kontaktu,hovorí zakladateľ spoločnosti CloudMinds, Bill Huang.

Smart Field Hospital je momentálne v pohotovostnom režime pre prípad, že by sa prípady nákazy chorobou COVID-19 opäť vrátili. CloudMinds do nemocníc, hotelov a škôl nasadil približne 100 robotov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať