Uzavreli vyšetrovanie smrteľnej nehody: Vodič na Tesle sa hral na mobile

Šofér nedával pozor na to, čo elektromobil robí kvôli smartfónu.

3

Zamestnanec Apple, ktorý sa počas nehody vo svojej Tesle smrteľne zranil, na smartfóne počas jazdy hral hru. Elektromobil ovládaný systémom autopilota vrazil do betónového zvodidla.

K záveru dospela americká Národná rada pre bezpečnosť dopravy (NTSB), ktorá celú nehodu vyšetrovala. Podľa ich zistení mal elektromobil ovládať poloautonómny systém Tesla Autopilot.

Automobilka všetkých majiteľov elektromobilov upozorňuje, aby sa na autopilota nespoliehali. Ruky na volante musia mať aj v tom prípade, keď je aktivovaný. NTSB publikovala výsledky dvojročného vyšetrovania na svojom webe.

38-ročný vodič Tesly, Walter Huang, zomrel po prevoze do nemocnice. NTSB sa však domnieva, že Huang neprevzal kontrolu nad elektromobilom kvôli tomu, že na smartfóne v tom čase hral hru. NTSB zároveň podotýka, že systém Tesly nie je dostatočne vybavený na monitorovanie aktivity šoféra.

Rada zároveň upozorňuje, že ak Tesla neprerobí systém monitorovania šoféra po aktivovaní systému Autopilota, je možné očakávať ďalšie nehody.