Huawei aktualizuje sériu MateBook X Pro: 16 GB RAM, 1 TB úložisko a 10. generácia procesorov od Intel

Cena štandardného modelu začína na 1 499 €.

0
MateBook X Pro - Zdroj: Digital Trends

Spoločnosť Huawei sa rozhodla aktualizovať svoju sériu výkonných notebookov Huawei MateBook X Pro. V podstate ide o vylepšené verzie minuloročných modelov, ktoré ponúkajú lepšie špecifikácie a sú dostupné vo viacerých farebných prevedeniach. Téme sa venuje server Ubergizmo.

Zariadenia sa v rámci dizajnu náramne podobajú na minuloročné notebooky. Nezmenili sa taktiež ani dotykové obrazovky, ktorých veľkosť dosahuje 13,3″ a rozlíšenie 3 000 x 2 000 pixelov. Do hlavného tlačidla je integrovaný snímač odtlačkov prstov, pričom mnohých poteší aj vysúvacia kamera zabudovaná v klávesnici.

MateBook X Pro – Zdroj: Ubergizmo

Pod kapotou nových modelov sa nachádza 10. generácia procesorov od Intel. Aby sme boli konkrétnejší, záujemcovia sa môžu tešiť na čip Intel Core i7, až 16 GB operačnej pamäte RAM a 1 TB interného úložiska. Čo sa týka spomínaných farieb, novinkou je zelené prevedenie.

TIP REDAKCIE
Neostane to len pri smartfónoch: Globálneho debutu sa dočkali aj notebooky Honor MagicBook

Základný model MateBook X Pro, ktorý je vybavený procesorom Intel Core i5, 16 GB RAM a 512 GB úložiskom, sa začne predávať za 1 499 €. Debutovať má počas apríla.