Renomovaný analytik: Budúcoročný iPhone bude vybavený Touch ID a LCD displejom

Vyzerá to na ďalšie lacnejšie zariadenie.

1
phone xs max
iPhone XS Max. Foto: Aaron Yoo, Flickr

Podľa renomovaného analytika Ming-Chi Kuo má jeden z budúcoročných iPhonov doraziť spolu s LCD displejom a senzorom Touch ID. Ten sa však prekvapivo nebude nachádzať na prednej strane, ale na bočnej hrane zariadenia. Tému spracoval server MacRumors.

iPhone s bočným Touch ID by podľa analytika mohol debutovať niekedy v prvej polovici budúceho roku. Ďalej dodáva, že nový model bude vybavený LCD displejom, čo je pomerne jasný indikátor toho, že pôjde skôr o lacnejšie zariadenie. Taktiež údajne neponúkne funkcionalitu Face ID, čo znamená, že môžeme rátať s väčším displejom a menším výrezom.

Zdroj: MacRumors

Lacnejšie iPhony sa zrejme budú vyrábať aj naďalej

Vyzerá to, že Apple bude aj naďalej produkovať lacnejšie smartfóny, čo mnohých fanúšikov značky rozhodne poteší. A ak sú uvedené predikcie správne, budúcoročný iPhone bude skvelou voľbou pre každého, kto preferuje tradičný spôsob odomykania cez Touch ID.

Čo sa týka tohtoročného radu, mnohí si už brúsia zuby na iPhone SE 2, inak známy aj ako iPhone 9. Konkrétne pôjde o zariadenie s cenovkou do 500 eur, ktoré ponúkne 4,7-palcový displej, Face ID, čipset Apple 13 Bionic, 3 GB RAM a až 128 GB úložisko.