Xbox Console Streaming

Xbox Console Streaming prichádza na SR aj do ČR!

Spoločnosť Microsoft rozširuje dostupnosť služby Xbox Console Streaming do všetkých krajín, kde sa predáva konzola Xbox One.

Spoločnosť Microsoft rozširuje dostupnosť služby Xbox Console Streaming do všetkých krajín, kde sa predáva konzola Xbox One. Doteraz bola služba dostupná len v USA a v Spojenom kráľovstve.

Pomocou Xbox Console Streaming môžu hráči streamovať (a hrať) svoje nainštalované hry v konzole Xbox One priamo do smartfónu s operačným systémom Android. Služba je stále v tzv. testovacej prevádzke, preto si ju môžu vyskúšať len tí užívatelia, ktorí sa zapoja do programu Xbox Insider.

Vo všeobecnosti treba splniť niekoľko podmienok. V prvom rad musíte pochopiteľne vlastniť a používať konzolu Xbox One. Následne sa musíte stať Xbox insiderom, čo vykonáte na tejto adrese.

Xbox Console Streaming 1
Foto: news.xbox.com

Ďalej potrebujete kompatibilný smartfón, ktorý musí využívať operačný systém Android minimálne vo verzii 6.0 a Bluetooth minimálne vo verzii 4.0. Do smartfónu je nutné nainštalovať aplikáciu Xbox Game Streaming.

TIP REDAKCIE
Nevídaná akcia: Takto Windows 10 získaš úplne zadarmo alebo extrémne lacno!

Nutnosťou je tiež podporovaný bezdrôtový ovládač Xbox s Bluetooth a kvalitné internetové pripojenie.

5 GHz WiFi alebo pevné/mobilné pripojenie s rýchlosťou aspoň 10 Mb/s (sťahovanie), 4,75 Mb/s (nahrávanie) a hraničnou odozvou 125 ms, ideálne aspoň 60 ms. Kvalitu siete nakoniec vyhodnocuje priamo aplikácia Xbox Game Streaming.

Total
0
Zdieľaní