Uniforma US Space Force

Internet sa smeje na vesmírnej armáde USA. Uniformy majú maskovanie do lesa

Americké vesmírne sily sú terčom posmeškov používateľov internetu. Dôvod tkvie v uniformách s maskovaním do lesa. Prečo teda zelená a hnedá?

Americké vesmírne sily sú terčom posmeškov používateľov internetu. Dôvod tkvie v uniformách s maskovaním do lesa. Mnohí z nich narážajú na fakt, že vo vesmíre žiadne stromy ani kríky nenájdeme. Prečo teda zelená a hnedá?

S armádnou uniformou sa pochválili samotné vesmírne sily USA, a to na sociálnej sieti Twitter, kde majú oficiálny účet. Príliš dlho však netrvalo a reakcie zaskočených ľudí začali pribúdať raketovou rýchlosťou.

Misie čerstvo vzniknutej vojenskej jednotky budú prebiehať vo vesmíre, kde dominuje čierna, nie hnedá alebo zelená. Preto je výber kamufláže pre niektorých tak trošku prekvapujúci. Rolu v tom s najväčšou pravdepodobnosťou zahral fakt, že veliace stredisko bude bez ohľadu na bojové prostredie umiestnené na Zemi. Teda aspoň čo sa týka neďalekej budúcnosti.

Jedna z reakcií na Twitteri
Jedna z reakcií na Twitteri

Uniformy vesmírnych pilotov a vojakov môžu preto vyzerať diametrálne odlišne od toho, do čoho oblečú velenie vesmírnych síl USA, ktoré nevkročí na vesmírne bojisko. Armády musia byť navyše schopné dynamicky prispôsobovať maskovanie aktuálnemu prostrediu, čo znamená, že na púšť nepôjdu v mestskom vzore a naopak. Jedna fotografia teda ešte nič neznamená.

Total
5
Zdieľaní