Tesla sa bráni: Naše elektromobily netrápi žiadna náhodná akcelerácia

Za všetkým vraj stoja takzvaní short-selleri.

0
Tesla Model 3
Tesla Model 3

Americká automobilka zverejnila reakciu na medializovanú petíciu, ktorá sa točí okolo údajne svojvoľnej akcelerácie elektromobilov. Tesla v ešte čerstvom príspevku tvrdí, že ide o snahu zdiskreditovať jej techniku a zarobiť na klesajúcich akciách.

Za nekalým plánom majú stáť takzvaní short-selleri. Jeden z nich vraj predal akcie spoločnosti Tesla, založil petíciu, zviditeľnil ju medzi médiami a potom očakával pád ceny. Ak by k tomu došlo, tak má vo vrecku nemalý balík peňazí, pretože získa predané akcie späť za podstatne nižšiu sumu.

Keďže automobilka Tesla tieto praktiky veľmi dobre pozná, zverejnila článok, kde ubezpečuje všetkých svojich fanúšikov a zákazníkov, že ide o jeden veľký podvod. Ako obranu používa tvrdenie, podľa ktorého zanalyzovala každý jeden incident a dospela k záveru, že za neželanou akceleráciou ani v jednom známom prípade nestojí problémová technika.

„Auto akceleruje iba vtedy, ak mu to šofér povie. Rovnako vtedy aj spomaľuje alebo zastavuje,“ tvrdí Tesla v rámci svojej obrany na margo petície.

Petíciu, ktorá obviňuje automobilku z výroby zle fungujúcich elektromobilov, dostala do pozornosti až reakcia americkej agentúry NHTSA, ktorá pred pár dňami prezradila, že ju má v pláne preskúmať a na základe toho chce potom postupovať ďalej.