AKTUALIZOVANÉ: Satirická stránka Zomri a ďalšie zmizli z Facebooku

Možno ste si všimli, že satirické (aj iné) stránky spravované ľuďmi, ktorí by nechceli prezradiť svoju identitu sa dnes na Facebooku umlčali. Nemôže za to vyschnutá studňa kreativity, ale chyba na Facebooku, informoval český web idnes.cz. Jednou z najnavštevovanejších stránok, ktoré boli ovplyvnené je aj Zomri.

Facebook totiž zobrazoval aj to, čo nemal, a to mená adminov, ktorí na stránku pridávali príspevky. Cez históriu úprav príspevkov bolo možné zistiť, kto daný príspevok publikoval. Stránky ako Zomri sa spoliehajú na anonymitu, preto sa s najvyššou pravdepodobnosťou rozhodli stránku dočasne vypnúť, resp. skryť.

Podobné rozhodnutie spravili aj ďalšie známe facebookové stránky ako napríklad blbec.online či dokonca aj stránka českého premiéra Andreja Babiša. Admini totiž nechceli, aby sa verejnosť dozvedela, kto stojí za jednotlivými príspevkami.

Sociálna sieť už medzičasom chybu opravila, väčšina obľúbených komunít sa však stále nevrátila. Dá sa však predpokladať, že sa to už čoskoro zmení.

Aktualizované 10.1.2020 o 17:50: Satirická stránka Zomri sa o 17:50 vrátila.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať