PlayStation 5

PlayStation 5 ponúkne poriadny upgrade: Súčasťou má byť až 1 TB SSD disk!

Internetom koluje fotografia s dizajnom aktuálnej verzie používateľského prostredia pre PlayStation 5. Únik nám však prezrádza ešte jednu zaujímavosť.

Internetom koluje nová fotografia, ktorá má zachytávať vizuálne prevedenie aktuálnej verzie používateľského prostredia pre PlayStation 5. Únik nám však prezrádza ešte jednu zaujímavú informáciu. Tentokrát už nebude reč o dizajne, ale o kapacite avizovaného SSD disku.

Ako upozorňuje web BGR, v ľavom hornom rohu záberu sa nachádza zopár čísiel, medzi ktorými nechýba ani využitie kapacity prítomného úložného priestoru. Operačný systém síce beží na vývojárskej verzii PlayStation 5, no technická špecifikácia hardvéru by mala na rozdiel od konštrukčného prevedenia zostať bez väčšej zmeny.

Z dostupných informácií možno teda vydedukovať, že nová konzola ponúkne rýchle 1 TB SSD úložisko. Teda aspoň jeden z dvoch očakávaných modelov. Okrem klasiky sa tento rok môžeme dočkať aj PlayStation 5 Pro s citeľne vyššou cenovkou. Ak by tak predsa len bolo, disk v takom prípade zrejme ešte trošku porastie.

TIP REDAKCIE
AMD demonštroval nové Ryzen 7000: V porovnaní s konkurenciou sú výkonnejšie o 31%!

BGR podotýka, že kapacita o veľkosti 1 TB s najväčšou pravdepodobnosťou reprezentuje cenovo najdostupnejšiu možnosť.

Únik z vývojárskeho štúdia

Za uniknutím fotografie používateľského prostredia stojí bližšie nešpecifikovaný vývojár z bližšie nešpecifikovaného vývojárskeho štúdia. Záber sa najskôr objavil na webe 4chan a postupom času aj na populárnom Reddite.

Uniknutý záber
Uniknutý záber (via 4chan.org)

Čo sa týka samotného používateľského prostredia vývojárskej verzie PlayStation 5, tak to pripomína prostredie PlayStation 4. V Sony však počítali s tým, že vývojári budú chcieť na internete zdieľať informácie, tak pristúpili k prísnemu maskovaniu. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo konzola a jej systém ešte stále nenesú finálny dizajn, ktorý príde na pulty obchodov.

PlayStation 5 by sme mali spoznať už čoskoro. Najčerstvejšie informácie z technologických kuloárov hovoria o 5. februári. Predaj odštartuje pred tohtoročnými Vianocami.