Huawei Mate X

Šéf OnePlus: Skladacie smartfóny trápi ešte stále veľa nedostatkov

Smartfónom s flexibilnými displejmi venuje pozornosť čoraz viac výrobcov. Giganti Samsung a Huawei ich dokonca už aj predávajú. Čo však OnePlus?

Smartfónom s flexibilnými displejmi venuje pozornosť čoraz viac výrobcov z mobilného priemyslu. Giganti Samsung a Huawei ich dokonca už aj predávajú. I napriek tomu však existujú značky, ktoré si myslia, že je tak trošku priskoro. Do klubu patrí napríklad aj OnePlus.

To, že v portfóliu čínskeho výrobcu v týchto dňoch nenájdeme skladací model, nie je žiadna veľká náhoda. Technológia má podľa šéfa OnePlus ešte čas.

Pete Lau v nedávno zverejnenom rozhovore pre The Verge spomína viac negatívnych ako pozitívnych stránok, čím narážal na súčasné generácie flexibilných zobrazovacích panelov a skladacích konštrukcií. Aj keď vie táto atraktívna kombinácia obohatiť používateľské skúsenosti, aktuálna technologická úroveň brzdí jej prienik do hlavného spotrebiteľského prúdu.

To je hlavný dôvod, prečo OnePlus neplánuje v blízkej budúcnosti začať predávať skladací smartfón. Čínsky výrobca si chce byť istý, že ponúkne produkt, za ktorý sa nebude musieť hanbiť.

OnePlus vs. Samsung a Huawei

Problémom s konštrukčným prevedením sa nevyhol ani Samsung. Galaxy Fold, ktorý dostali do rúk kritici, ich mal hneď niekoľko.

Dlho však netrvalo a kórejský gigant prišiel s vylepšenou verziou, kde vraj odstránil všetky známe nedostatky. Predaj odštartoval v septembri a koncom roka obletela internet správa, že behom uplynulého roka posunul medzi spotrebiteľov okolo 500 000 smartfónov.

Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

Huawei bol zrejme aj kvôli tomu trošku zdržanlivejší. Skladací Mate X meškal, pretože výrobca potreboval trošku viac času na doladenie detailov. Chcel sa jednoducho povedané vyhnúť komplikáciám, aké trápili jeho rivala. Teda aspoň tak tvrdili viacerí odborníci. Dnes už vraj predáva viac ako 100 000 kusov mesačne.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať