Google App Maker končí, služba bude odstavená v budúcom roku

Spoločnosť Google sa rozhodla odstaviť ďalšiu zo svojich služieb, tentokrát nástroj pre tvorbu aplikácií, ktorý je súčasťou softvérového balíka G Suite.

Spoločnosť Google sa rozhodla odstaviť ďalšiu zo svojich služieb, tentokrát nástroj pre tvorbu aplikácií, ktorý je súčasťou softvérového balíka G Suite.

Platforma G Suite je primárne určená pre firemných zákazníkov a podnikateľov, ktorí vďaka nej získajú prístup k rôznym aplikáciám a softvérovým nástrojom pre efektívnu komunikáciu a produktivitu. Služby sú v rámci platformy G Suite spoplatnené.

Jeho súčasťou bol, respektíve ešte stále je nástroj Google App Maker. Podniky môžu prostredníctvom tohto nástroja vytvárať jednoduché aplikácie takmer bez komplexných znalostí programovania.

Slúžia na to rozličné šablóny a funkčné moduly, jednoducho aplikovateľné pomocou tzv. drag-and-drop ovládania. Prvá verzia služby, demo, bola prezentovaná v roku 2016. V plnej prevádzke je App Maker od roku 2018.

Prostredie služby Google App Maker

Google už vývoj tejto služby ukončil, aplikácie sa však dajú stále vytvárať. Od apríla tohto roku to už možné nebude. Google dovolí upravovať len existujúce projekty. Služba bude nadobro vypnutá 19. januára 2021.

TIP REDAKCIE
Samsung stiahol trhový náskok Apple v segmente smart hodiniek

Aplikácie vytvorené v službe Google App Maker sa nebudú dať presúvať na inú platformu, dôvodom je špecifický zdrojový kód, ktorý platforma využíva. Google odporúča využívať pre automatizáciu procesov a tvorbu aplikácií nástroje AppSheet alebo App Engine.

Google vypne App Maker kvôli slabému záujmu zo strany zákazníkov. Nejde o prvú a zrejme ani poslednú službu, ktorej sa dotýka nízka popularita.

Od budúceho roka tak Google App Maker nájdeme len na tomto symbolickom digitálnom pohrebisku, kde sa nachádzajú aj ostatné ukončené služby, aplikácie, nástroje a hardvér, ktoré pôvodne vytvoril Google.

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať