Čína berie koronavírus poriadne vážne: Novú nemocnicu skutočne otvoria 3. februára

Celý proces výstavby chce dokončiť za týždeň.

1

Rok 2020 sa pre Čínu nezačína príliš priaznivo. Pred niekoľkými týždňami sa v nej totiž začal šíriť nebezpečný koronavírus, ktorým je z hodiny na hodinu infikovaných stále viac a viac pacientov. Aktuálne však už pracuje na nevyhnutných opatreniach, píše BGR.

Čína chce totiž len v priebehu jedného týždňa postaviť novú špecializovanú nemocnicu, kde sa budú liečiť práve pacienti infikovaní koronavírusom. Konštrukcia objektu, ktorý bude schopný naraz liečiť až 1 000 pacientov, už prebieha. Celý proces má byť pritom hotový už 3. februára.

Nejde o prvý prípad, kedy Čína bleskovo reaguje na vypuknutie novej epidémie. Už na začiatku tohto tisícročia dokázala v priebehu len 6 dní postaviť nemocnicu pre ľudí s respiračným syndrómom SARS.

Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok (ZDROJ pixabay.com)

Nová nemocnica vzniká na pôjde mesta Wuhan, ktoré je z dôvodu zamedzenia šírenia koronavírusu uzavreté. Vyhláška bude zrejme platiť až do dokončenia konštrukcie.

4 690 nakazených, 109 mŕtvych

Koronavírusom je momentálne nakazených približne 4 690 ľudí, o život prišlo 109. Vírus sa síce v porovnaní s inými epidémiami šíri pomerne pomaly, no to situáciu nijak neodľahčuje. Dúfajme, že odborníci už čoskoro prídu na spôsob, ako ho zastaviť.