Wunderlist končí, známu aplikáciu Microsoft vypne v budúcom roku

RIP.

0
wunderlist
Ikona aplikácie Wunderlist

Wunderlist je známou aplikáciu, ktorá už niekoľko rokov slúži pre zaznamenávanie poznámok a úloh. Tzv. to-do aplikácia pôvodne vznikla v malej spoločnosti pochádzajúcej z Berlína.

Úspešný start-up zaujal Microsoft, ktorý aplikáciu Wunderlist v roku 2015 odkúpil. Akvizícia fungovanie aplikácie neovplyvnila. Aspoň v prvých rokoch. Stále bola dostupná bezplatne na existujúcich trhoch a nezmenil sa ani cenník programov Wunderlist Pro a Wunderlist for Business.

Microsoft však medzičasom vydal vlastnú aplikáciu pre správu úloh, poznámok a povinností užívateľa, ktorá sa nazýva Microsoft To Do. Aplikácia nedávno získala nový dizajn, tmavý režim a pár vylepšených funkcií.

Microsoft To Do
Microsoft To Do

Wunderlist sa tým pádom stáva pre Microsoft zbytočným produktom, ktorý odstaví v prospech vlastného riešenia. O skutočnosti informujú vývojári vo svojom blogu. Aplikáciu Microsoft vypne 6. mája 2020.

Do tohto dátumu sa bude dať aplikácia Wunderlist normálne používať. Existujúci obsah však budú musieť užívatelia exportovať do inej podobnej aplikácie, teda hlavne do nástroja Microsoft To Do.

Proces migrácie je našťastie veľmi jednoduchý. Stačí sa prihlásiť svojim Microsoft kontom a export spustiť priamo v nastaveniach aplikácie. Microsoft Wunderlist využil ako úspešnú inšpiráciu pre vlastný produkt, ktorý je naozaj praktický a funguje dobre.

Komu Microsoft To Do predsa len nevonia, siahnuť môže po alternatíve, napríklad výbornej poznámkovej aplikácii Google Keep.