Služba WhatsApp po novom slúži už aj ako pripomienkovač

Známa a obľúbená služba WhatsApp uzavrela partnerstvo s Any.do. Cieľom spolupráce je implementácia pripomienkovača priamo do prostredia aplikácie.

Známa a obľúbená služba WhatsApp uzavrela partnerstvo so spoločnosťou Any.do. Cieľom spolupráce je implementácia pripomienkovača priamo do prostredia aplikácie. Téme sa venoval server Android Police.

Iné konkurenčné služby, ako je Messenger či Telegram, sú vybavené mnohými rozšíreniami od vývojárov tretích strán. Je teda potešujúce vidieť, že sa podobne šikovných a často užitočných rozšírení dočká aj táto aplikácia.

WhatsApp tak najnovšie nebude slúžiť len pre komunikáciu s vašimi blízkymi, ale aj ako pripomienkovač. Ak teda často zabúdate zalievať kvetiny či zatvárať okná na byte, služba vám to rada pripomenie.

Stačí vám jednoducho poslať správu na Any.do (viď. GIF nižšie). Chatbot na druhej strane sa vás následne opýta, kedy vám má danú úlohu pripomenúť, na čo mu, samozrejme, odpoviete podľa vašich potrieb.

Zdroj: Android Police

Čas nemusí byť určený presne. Ak viete, že budete potrebovať zaliať kvetiny či nakúpiť presne o ôsmej hodine ráno, napíšete to tam. Chatbot sa však uspokojí aj s odpoveďami typu “zajtra ráno”.

TIP REDAKCIE
Hrozí nám úplný koniec súkromia: EÚ nám chce čítať šifrované správy, priblížiť sa máme Číne

Na správnu funkcionalitu tejto novinky potrebujete celkovo 3 veci – WhatsApp, Any.do a prémiové členstvo. Ak teda často používate WhatsApp a spoliehate sa na pripomienky, odporúčame vám navštíviť túto stránku alebo prejsť do aplikácie Any.do. V nej pokračujte nasledovne: Nastavenia > Integrácie > WhatsApp.