android auto

Systém Android Auto prichádza s novým dizajnom a lepším ovládaním

Palubný systém pre automobily spoločnosti Google nazývaný ako Android Auto zatiaľ nie je v našej krajine oficiálne podporovaný, no nachádza sa už vo viac ako 500 vozidlách 50-tich rôznych značiek.

Palubný systém pre automobily spoločnosti Google nazývaný ako Android Auto zatiaľ nie je v našej krajine oficiálne podporovaný, no nachádza sa už vo viac ako 500 vozidlách 50-tich rôznych značiek.

Android Auto bude jednou z hlavných tém vývojárskej konferencie Google I/O, ktorá štartuje dnes večer o 19:00 nášho času. Google novinky z tejto oblasti už v krátkosti zhrnul vo svojom blogu.

Palubný systém dostane tento rok v lete veľkú aktualizáciu, ktorá upraví dizajn rozhrania a a spôsob, akým sa ovláda. Cieľom je ovládanie zjednodušiť a urýchliť tak, aby bolo čo najbezpečnejšie a najpohodlnejšie.

Google celý systém previedol do tmavého motívu s kontrastnými farbami ikon, a prvkov ovládania. Čitateľnejší font písma zase zlepší viditeľnosť obsahu. Tmavé prevedenie sa podľa tvorcov viac hodí do interiérov áut, ktoré sú často rovnako tmavé. Teda aspoň čo sa prístrojovej dosky týka.

android auto
Foto: Google

Dizajn sa prispôsobí veľkosti obrazovky toho či oného vozidla. Ak niekto vlastí auto s veľkým palubným displejom, rozhranie dokáže zobraziť viac relevantných informácií. Hneď, ako sa inovovaný systém Android Auto zapne, bude pokračovať v prehrávaní multimédií a zobrazí navigačnú aplikáciu.

Následne stačí len ťuknúť na navrhovaný cieľ trasy, alebo ho zadať hlasovým príkazom „Hey Google“. Vďaka novej navigačnej lište sa budú dať ovládať obľúbené aplikácie alebo zobrazenia trás jedným ťuknutím.

TIP REDAKCIE
PayPal možno kúpi Pinterest, za sociálnu sieť môže zaplatiť miliardy dolárov

Nové centrum upozornení zase zobrazí posledné uskutočnené hovory, prijaté správy a upozornenia. Google celý systém prekopal tak, aby sa užívateľ dostal k žiadanej funkcii na čo najmenší počet vstupov.

Vodič by mal celú svoju pozornosť venovať hlavne riadeniu a situácii v premávke, nie ťukať do obrazovky. Systém Android Auto je momentálne podporovaný vo viac ako 30 krajinách.

S malou nádejou dúfame, že autori na konferencii Google I/O ohlásia rozšírenie dostupnosti, ktoré by sa týkalo nás a taktiež susedov v Čechách.

Android Auto

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať