samsung galaxy fold

Samsung Galaxy Fold 2: Má fungovať ako vyklápačka, bude výrazne lacnejší!

Samsung Galaxy Fold dostane nástupcu. Taká je aktuálna prognóza. Momentálne toho síce nevieme, no pár základných informácií predsa len poznáme.

Samsung Galaxy Fold dostane nástupcu. Taká je aktuálna prognóza. Momentálne toho síce veľa nevieme, no pár základných informácií predsa len poznáme. Fold 2 by mal byť menší, kompaktnejší a možno využije novú technológiu zobrazovacieho panelu.

Pre juhokórejského výrobcu má byť práve rok 2020 zlomový. Technológie skladacích smartfónov sa opäť posunuli ďalej, čo sa má prejaviť aj na počte predaných kusov. Samsung očakáva, že ich v budúcom roku predá podstatne viac.

Spoločnosť má budúci rok predstaviť až dva nové modely skladacieho smartfónu. Nebude v tom však sám. Podobný krok majú spraviť aj ďalší výrobcovia.

Nižšia cena, iný faktor

Azda najzaujímavejšou informáciou je cena nového skladacieho smartfónu. Tá sa má podľa všetkého zastaviť na čiastke 1 milión juhokórejských wonov, čo je v prepočte 758 € (bez DPH). Druhý z chystaných modelov má byť drahší a prémiovejší.

TIP REDAKCIE
Z Rusov môžu byť jaskynní ľudia: Nemajú technológie, neuveríte, čo montujú do tankov

Lacnejší z dvojice pripravovaných skladacích smartfónov má fungovať ako vyklápačka na štýl Motorola Razr. Predpokladá sa, že k jeho predstaveniu dôjde v čase, keď Samsung ukáže aj chystaný Galaxy S11, čiže vo februári. Prémiovejší model si Samsung necháva na koniec leta, keď má predstaviť aj Galaxy Note11.

Čo všetko ponúkne lacnejší Galaxy Fold a ako bude vyzerať sa dozvieme v nadchádzajúcich mesiacoch. Dovtedy nám neostáva nič iné ako čakať.