RECENZIA Philips SpeedPro Max Aqua 3v1: Tyčový vysávač, ktorý zdvíha latku poriadne vysoko

U nás v redakcii už dávno netestujeme len smartfóny a ostatné smart príslušenstvo, ale aj rôzne produkty pre osobnú hygienu či pomocníkov do domácnosti.

U nás v redakcii už dávno netestujeme len smartfóny a ostatné smart príslušenstvo, ale aj rôzne produkty pre osobnú hygienu či pomocníkov do domácnosti. Konkrétne vysávačov sme skúšali už pár, no tentokrát som mala tú česť vyskúšať špičkového pomocníka od Philips.

Ako som si teda testovanie užila a čím sa odlišuje od ostatných bezkáblových vysávačov?

Philips SpeedPro Max Aqua: Dizajn s dávkou praktickosti

Už pri vybaľovaní z krabice som vedela, že pôjde o kus kvalitnej elektroniky. Konštrukcia je zhotovená naozaj precízne a pri používaní nemáte pocit, že v ruke držíte lacný kus plastu. Nakoľko som nemala s tyčovými vysávačmi Philips žiadne skúsenosti, mierne ma prekvapilo, prečo je zberná nádoba umiestnená nad tyčou a nie pod ňou. Zo začiatku som mala pocit, že držím vysávač naopak, no po pár dňoch to nebol žiaden problém. Tento dizajn má svoje opodstatnenie, ku ktorému sa dostanem neskôr.

Hlavnú časť vysávača tvorí pohodlná rukoväť, nad ktorou je umiestnený ovládací panel. Vysávač tak môžete ovládať jednou rukou, resp. len za pomoci svojho palca. Prostredníctvom posuvného tlačidla si môžete regulovať intenzitu sacieho výkonu. Na výber máte z režimu Eco, normálneho režimurežimu Turbo.  Výborným pomocníkom je aj prítomný displej, ktorý ja osobne veľmi, veľmi chválim. Vďaka nemu budete mať vždy prehľad o zostatkovej kapacite batérie, preto sa vám už nestane, že vám dôjde šťava uprostred upratovania. Displej vás tiež upozorní na to, kedy je čas vyčistiť filter.

Bohatá výbava

Vysávač Philips SpeedPro Max Aqua má až 3 využitia. Okrem klasického vysávania veľkých plôch tyčovým vysávačom ho tiež môžete využívať tiež ako ručný vysávač a dokonca aj mop. Začnime však od začiatku.

Tyčový vysávač je vybavený plochou kovovou trubicou. Na jej konci sa nachádza výklopná kefa, vďaka ktorej ľahko povysávate napríklad rohy pod stropom. Vďaka kĺbovému mechanizmu je na trubici pripevnená permanentne, a tak ju budete mať vždy poruke. Najdôležitejšiu časť však tvorí 360° hubica, ktorej spodok tvorí rotačná kefa s dvoma typmi štetín a gumené stierky, ktoré ju obklopujú. Philips stavil na staré pravidlo, že menej je viac, a tak vysávač vybavil len jednou hlavnou hubicou, ktorá si hravo poradí ako s bežnými podlahami, tak aj s hustým kobercom. Pri prechádzaní na rôzne typy povrchov tak nemusíte meniť nadstavce, čo vám ušetrí čas a určite aj energiu.

Najlepšou a zároveň najhoršou vecou je integrácia LED osvetlenia na hlavnej hubici. Najlepšou preto, že vďaka nemu uvidíte každé zrnko prachu a najhoršou preto… Pretože uvidíte každé zrnko prachu. Na osvetlenie si však veľmi rýchlo zvyknete a po skončení upratovania vás zaleje vlna dobrého pocitu, ako dôsledne ste dnes poupratovali. Môžem sa zaručiť, že ak do ruky potom chytíte iný vysávač, bude vám pomocné svetlo chýbať.

Spomínané umiestnenie prachovej nádoby hore spolu s kombináciou plochej kovovej tyče vám umožní dosiahnuť nižší uhol, dokonca až rovnobežne s podlahou, čo vám uľahčí prístup aj pod nižší nábytok.

Jediným stlačením tlačidla urobíte z tyčového vysávača ručný. V režime ručného vysávača môžete vysávať buď bez nadstavca, pretože ten je tam už integrovaný (vynikajúce napríklad do interiéru auta) alebo použiť MiniTurbo kefu, ktorá je navrhnutá pre vysávanie čalúnených povrchov. Hravo si poradí so zvieracími chlpmi či vlasmi. Tento nadstavec využívam veľmi často, pretože mám doma pĺznuce zvieratá dve a MiniTurbo kefa týmto záťažovým testom prešla na jednotku. Trochu mi v balení chýbal nadstavec v tvare metličky vhodný na prach, no nie je to nič, bez čoho by sa nedalo existovať. Predsa len – tých plusov je tu koniec koncov viac.

A čo tretie využitie? No predsa mop. V balení nájdete ešte jednu hubicu určenú na mop a špeciálnu nádobku s handričkou z mikrovlákna, ktorú je možné prať ručne alebo v práčke. Použitie mopu je naozaj veľmi jednoduché –  do nádobky s objemom 0,28 l napustíte vodu, poprípade pridáte aj čistiaci prostriedok (výrobca odporúča číry). Pripevníte handričku pomocou suchého zipsu a potom už len „zacvaknete“ na spomínanú hubicu. Naozaj škoda, že Philips neintegroval LED osvetlenie aj sem. Chýbalo mi.

Jedným ťahom tak povysávate a aj poumývate bez toho, aby ste museli čokoľvek stláčať (okrem tlačidla na zapnutie, samozrejme). Vysávač si uvoľňuje potrebné množstvo vody sám, a tak udržuje optimálnu vlhkosť všetkých typov tvrdých podláh. Vďaka systému AquaBoost môžete v prípade väčšej a odolnejšej škvrny vypustiť viac vody. Stačí len stlačiť pedál na nádobke.

Poriadny výkon

Philips SpeedPro Max je vybavený 25,2 V lítium-iónovou batériou, ktorá sa postará o 75-minútovú prevádzkovú dobu v Eco režime, 35-minútovú prevádzku v normálnom režime a 25-minútovú prevádzku v režime Turbo. Opätovné nabitie batérie do plnej kapacity potrvá približne 5 hodín.

Aj samotné nabíjanie je však veľmi elegantné. Nabíjací kábel je vybavený magnetickými koncovkami, ktorý na nabíjací port na spodnej strane vysávača len priložíte. V balení si tiež nájdete minimalistickú dokovaciu stanicu, do ktorej môžete nabíjací kábel vsunúť a už sa o nič nestarať. Po skončení vysávania povesíte vysávač na dokovaciu stanicu a nabíjanie prebehne automaticky.

Pohon zabezpečuje výkonný digitálny motor PowerBlade, ktorý je navrhnutý na produkciu vysokého prietoku vzduchu (viac ako 1000 l/min). Trojitý filtračný systém zabezpečí, aby sa do motora vracal len čistý vzduch, čím zabezpečí vysoký prietok vzduchu počas dlhšej doby. Náhradný filter si takisto nájdete v balení.

O pozbierané nečistoty sa zas postará bezvrecková technológia PowerCyclone 8, vďaka ktorej si udrží silný sací výkon po celý čas prevádzky. Prachová nádoba má kapacitu 0,6 litra a mala by vystačiť na plochu 60 m2. Čistenie prachovej nádoby prebieha tak, že ju z konštrukcie vysávača pomocou tlačidla vyberiete, otvoríte veko a jej obsah vysypete do odpadkového koša. Nie vždy sa mi to podarilo hladko, pri otváraní zásobníka som občas potrebovala použiť viac sily. Časom si však nájdete svoj vlastný grif, ako prachovú nádobu otvárať

Samozrejmosťou je aj antialergénny filter, ktorý zachytáva aj najmenšie čiastočky prachu, vďaka čomu je ideálny do domácnosti alergikov.

Philips SpeedPro Max Aqua 3v1: Verdikt

Hoci tento vynikajúci kúsok od Philips nepatrí práve do kategórie lacnejších zariadení, ide o spotrebič, ktorý budete využívať každý deň a ktorý za svoju cenovku 549 EUR rozhodne stojí. Naša domácnosť si na jeho prítomnosť a každodenné využívanie okamžite zvykla.

Manipulácia s ním je jednoduchá a práca naozaj rýchla, preto už neobľúbené vysávanie rozhodne nebudete odkladať na neskôr.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať