boris johnson

Britský premiér uvažuje nad zákazom pre Huawei. V TV však použil Huawei P20 Pro

Predseda vlády Spojeného kráľovstva Boris Johnson vystúpil v rannom vysielaní televízneho kanála ITV, kde hovoril o blížiacich sa voľbách a Brexite.

Predseda vlády Spojeného kráľovstva Boris Johnson vystúpil vo vysielaní televízneho kanála ITV, kde hovoril o blížiacich sa voľbách a Brexite. V závere vysielania si spravil selfie so smartfónom Huawei P20 Pro.

Na tom by možno nebolo nič neobvyklé, keby deň predtým na samite NATO nenaznačil, že sa prikloní k postoju USA a zakáže spoločnosti Huawei prístup do telekomunikačnej infraštruktúry (5G) Spojeného kráľovstva.

Smartfón značky Huawei si v rukách britského premiéra pohotovo všimla agentúra Press Association, informuje technologický magazín CNET. Zástupca premiéra sa vyjadril, že smartfón nepatrí Borisovi Johnsonovi, ale jeho zamestnancom.

Spojené kráľovstvo, USA a ďalšie krajiny majú dohodu o výmene citlivých spravodajských informácií. Predstavitelia americkej administratívy tlačia spojencov k tomu, aby technológie od Huawei zakázali, inak výmenu informácií obmedzia.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Thank you to Phillip and Holly at ITV This Morning – a good opportunity to talk more about our exciting vision for the country ?? #GetBrexitDone

Príspevok, ktorý zdieľa Boris Johnson (@borisjohnsonuk),

Najtvrdší postoj voči technológiám od Huawei zastávajú Spojené štáty, čo je dobre známe. Nielenže zakázali americkým firmám s Huawei obchodovať, zakázali na svojom území aj predaj smartfónov tejto značky a ďalších telekomunikačných zariadení.

TIP REDAKCIE
Formula E ukázala najefektívnejšie pretekárske auto na svete

Výnimku predstavujú len spoločnosti a operátori, ktoré dostali od americkej vlády špeciálnu dočasnú licenciu. Požiadalo o ňu asi 300 subjektov. Časti z nich úrady vyhoveli. Európske krajiny a Kanada zatiaľ k prísnejšiemu zákazu technológií nepristupujú.

Zariadenia značky Huawei sa predávajú vo väčšine krajín Európy vrátane Spojeného kráľovstva. CNET uzatvára, že sú aj naďalej populárne a predstavujú rovnocennú alternatívu k popredným zariadeniam od výrobcov Samsung a Apple.

Či Spojené kráľovstvo skutočne zakáže technológie od Huawei sa svet dozvie až po decembrových voľbách. Stanovisko by malo byť známe ešte pred Vianocami.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať