iPhone 11 Pro

Apple vraj môže predstavovať nové iPhony dvakrát do roka

Analytik J. P. Morgan verí, že americký gigant Apple plánuje zmeniť svoju stratégiu ohľadom vydávania nových iPhonov. Stať sa tak má už v roku 2021.

Analytik J. P. Morgan verí, že americký gigant Apple plánuje zmeniť svoju stratégiu ohľadom vydávania nových iPhonov. Stať sa tak má už v roku 2021, píše GSMArena.

Presnejšie tvrdí, že Apple začne vydávať nové smartfóny dvakrát do roka, teda nie raz, ako tomu bolo doposiaľ. Táto zmena stratégie by mohla byť pre spoločnosť značnou výhodou, keďže by svoje zariadenia dokázala častejšie prispôsobovať novodobým trendom a iným zmenám tak, aby dokázali ešte lepšie konkurovať smartfónom od iných výrobcov.

Tento krok by sa jednoznačne odrazil aj na výnosoch. Na rozdiel od ostatných značiek, ako je napríklad Huawei, Apple nepredáva rozpočtové smartfóny. Jeho telefóny sú finančne náročnejšie, pričom sú taktiež aj jediným zdrojom príjmov vo svojej divízii. Ak by teda spoločnosť prichádzala s novými iPhonmi každých 6 mesiacov, je jasné, že porastú predaje a s nimi aj zisk. Všetko samozrejme bude závisieť od toho, s akou cenovkou dorazia.

TIP REDAKCIE
ASUS predstavil nové notebooky Zenbook 2022: Pri špičkovom hardvéri to naozaj nekončí!

Morgan ďalej tvrdí, že Apple budúci rok vydá až štyri iPhony, pričom všetky z nich budú vybavené OLED displejmi a podporou 5G sietí.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať