VIDEO: Nový koncept PlayStation 5 nemá chybu, DualShock s vlastným displejom

Internetom koluje koncept PlayStation 5. Konzola sa z niektorých uhlov podobá na uniknutý devkit, má však podstatne elegantnejšie prevedenie a krajší tvar.

Internetom koluje detailný koncept avizovanej konzoly PlayStation 5. Herné zariadenie sa z niektorých uhlov podobá na uniknutý devkit, má však podstatne elegantnejšie prevedenie a krajší tvar.

Nový render PlayStation 5 už nevyzerá ako nedokončený prototyp, ale niečo, čo môže ísť veselo na pulty obchodov. Za videom stojí populárny YouTuber Concept Creator, ktorý vraj čerpal inšpiráciu z informácií od Zone Of Tech.

Konzola pripomína mediálne známu devkit verziu, predovšetkým z prednej strany. Má však podstatne jednoduchšiu konštrukciu a chýbajú jej masívne vetracie otvory. Namiesto nich je po novom vidieť 12 symetricky rozložených obdĺžnikov s malými dierkami pre ventiláciu vzduchu. A nielen to.

Starší render PlayStation 5 (FOTO LetsGoDigital)

DualShock 5 s displejom

Video zachytáva okrem PlayStation 5 aj vynovený herný ovládač DualShock 5, ktorý môže prísť spolu s integrovaným dotykovým displejom. Ak by tak predsa len bolo, inovácia vie používateľom novinky výrazne zjednodušiť ovládanie. Budú mať predsa neustále k dispozícii rýchly prístup k dôležitým informáciám, digitálnym tlačidlám alebo rôznym nastaveniam.

TIP REDAKCIE
Blackview Tab 12: Šikovný tablet s poriadnou výdržou teraz môže byť váš za akciovú cenu!

Ešte dávnejšie nám sám výrobca prezradil, že nový ovládač ponúkne citeľne pokročilejšiu vibračnú odozvu. Fungovanie mechanizmu by sa malo prispôsobovať jednotlivým typom hier, aby bol zážitok z hrania ešte viac pohlcujúcejší. Nič viac ale v tejto chvíli nevieme.

Lepší výkon ako nový Xbox

Čo sa týka výkonu, technologické kuloáre sú naklonené na strane japonského výrobcu spotrebnej elektroniky. Najnovší prototyp PlayStation 5 vraj podáva lepší herný výkon ako prototyp nového Xboxu (interné označenie Scarlett) od úhlavného konkurenta zo Spojených štátov amerických, Microsoftu.

FOTO: Notebookcheck.net

Treba však podotknúť, že Sony môže mať vývoj hardvéru a príslušného softvéru v pokročilejšom štádiu ako Microsoft. V takom prípade stráca porovnávanie akýkoľvek zmysel.

Kedy ju predstavia?

Ak zoberieme do úvahy predpoklady odborníkov či analytikov, konzolu Sony PlayStation 5 spoznáme už začiatkom roka 2020. Zaobstarať si ju ale podľa všetkého budeme môcť až pred Vianocami. Cene a možnej dostupnosti sme sa venovali v tomto článku.