Nokia predstavila svoju prvú Smart TV: 55 palcov, 4K rozlíšenie a takmer žiadne rámiky

Slušná kvalita za priaznivú cenu.

1
Zdroj: FoneArena

Spoločnosť Nokia práve predstavila svoju vôbec prvú Smart TV, ktorá sa v Indii začne predávať už 10. decembra, a to za približne 630 EUR (po prepočte s DPH). Tému spracoval server FoneArena.

Ide o 55-palcový model so 4K Ultra HD rozlíšením a takmer žiadnymi rámikmi. Disponuje podporou pre HDR 10, no taktiež aj technológiou MEMC, širokou škálou farieb a Dolby Vision.

Televízor je vybavený zabudovanými 24 W reproduktormi s DTS TruSurround, Dolby Audio a optimalizáciami od JBL pre vyzdvihnutie kvality (hĺbky) basov. Po softvérovej stránke ho poháňa Android 9. Všetky potrebné aplikácie teda nájdete v prostredí Play Store pre Android TV.

Zdroj: FoneArena

Špecifikácie

  • 55 palcov (rozlíšenie 3 840 x 2 160 pixelov), 178-stupňový pozorovací uhol, jas 400 nitov, Dolby Vision, HDR 10, technológia MEMC, inteligentné tlmenie obrazu
  • 4-jadrový procesor Cortex A53 s taktom 1 GHz, grafický čip Mali 450MP4
  • 2,25 GB RAM, 16 GB úložisko
  • Android TV 9.0
  • WiFi 802.11 ac, Bluetooth, 3x HDMI port, 2x USB port, Ethernet
  • 24 W reproduktory, zvuk od JBL, Dolby Audio, DTS TruSurround

Ako sme už uviedli vyššie, prvá Smart TV od spoločnosti Nokia debutuje už 10. decembra, pričom jej cena sa bude pohybovať okolo 630 EUR s DPH. Na našom trhu, ak sa k nám teda niekedy dostane, však môže byť táto suma iná.

V budúcnosti sa vraj máme dočkať ďalších modelov s rozdielnymi uhlopriečkami. Na dodatočné informácie ohľadom dostupnosti na ostatných trhoch si zrejme budeme musieť ešte počkať.