minecraft earth

Minecraft Earth je oddnes dostupný aj na Slovensku

Koncom septembra spustili tvorcovia zo štúdia Mojang druhé kolo beta testovania pre hru Minecraft Earth, ktoré bolo určené pre niekoľko vybraných krajín.

Koncom septembra spustili tvorcovia zo štúdia Mojang druhé kolo beta testovania pre hru Minecraft Earth, ktoré bolo určené pre niekoľko vybraných krajín.

V obchode Play sa zároveň otvorila predbežná registrácia, vďaka ktorej mohli byť záujemcovia upozornení hneď, ako bude Minecraft Earth dostupný v ich krajine. Ak ste sa v obchode Play predbežne zaregistrovali, upozornenie ste v priebehu včerajšieho a dnešného dňa zrejme dostali.

Minecraft Earth je teda oficiálne dostupný na Slovensku, no stále s poznámkou predbežného prístupu. Minecraft Earth je, podobne ako Pokémon Go, hrou v rozšírenej realite. Operácie známe z klasického Minecraftu sa vykonávajú v skutočnom svete, ktorý je prevedený do typických kociek.

Integrácia s reálnym okolím tým pádom zahŕňa zbieranie surovín a predmetov, budovanie blokov a zvyšovanie úrovne vašej postavy. Hra je dostupná v slovenskom jazyku, vyžaduje aktívne pripojenie na internet a GPS a prihlásenie do konta Microsoft.

minecraft earth

Hra vás hneď na začiatku upozorní, aby ste ju nehrali na ceste ani v jej blízkosti. Bezpečnosť je prvoradá.

Minecraft Earth spadá do kategórie tzv. freemium titulov, čiže sa dá stiahnuť bezplatne a svoje prostriedky môžu hráči opláchnuť až na mikro transakciách. Za peniaze si síce užívateľ extra výhodu v hre nekúpi, môže si za ne ale upravovať postavu a urýchľovať niektoré procesy.

Minecraft Earth si najlepšie užijú hráči s výkonnejšími zariadeniami s veľkou batériou. Rozšírená realita, aktívne internetové pripojenie a GPS majú vyššie nároky, čo sa výkonu a spotreby energie týka.

Minecraft Earth pre Android sťahujte TU a verziu pre iOS zase TU.

Total
3
Zdieľaní