huawei nova 5T

Huawei Nova 6 5G na fotografiách. Oficiálneho predstavenia sa dočkáme už tento týždeň

Fotografie vyobrazujú modré prevedenie Nova 6 5G. Všimnúť si môžeme rozľahlého displeja s pilulkovým výrezom v ľavom hornom rohu.

Novinka z dielne Huawei, Nova 6, uzrie svetlo sveta už 6. decembra na území Číny. Oficiálnych renderov prichádzajúceho zariadenia sme sa ešte nedočkali, no k dispozícii máme aspoň čiastočnú náhradu. 5G variant pripravovaného smartfónu sa totiž presne 4 dni pre predstavením objavil na fotografiách, informuje Gizmochina.

Je teda oficiálne, že Nova 6 dorazí v dvoch variantoch – 4G a 5G. Na snímkach nižšie vám ponúkame náhľad na vonkajší dizajn druhého modelu z dvojice.

Fotografie vyobrazujú modré prevedenie Nova 6 5G. Všimnúť si môžeme displej s výrezom na dva selfie snímače v ľavom hornom rohu.

Na pravej hrane sa nachádzajú tlačidlá na ovládanie hlasitosti a hlavné tlačidlo s integrovaným snímačom odtlačkov prstov. Zadná strana je vybavená trojicou pod seba zoradených fotoaparátov, ktorým zrejme bude asistovať modul s 3D ToF senzorom.

Čo sa týka špecifikácií, o tých zatiaľ nepoznáme oficiálne informácie. Hovorí sa však o 6,57-palcovom IPS LCD displeji s FullHD+ rozlíšením, ktorý bude domovom pre dva fotoaparáty, pričom hlavný snímač ponúkne 32 Mpx rozlíšenie. V prípade zadných senzorov môžeme očakávať implementáciu Sony IMX686 s 60 Mpx rozlíšením.

TIP REDAKCIE
Tutovka: Legendárny Dead Space čaká remake, poznáme aj dátum vydania!

Zariadenie má poháňať čipset Kirin 990 spolu s 5G modemom Balong 5000. Interiér bude ďalej obsahovať aj 4 000 mAh batériu s podporou 40 W rýchlonabíjania.

Čo sa týka ceny, to bude závisieť od výberu modelu:

  • 8 GB RAM/128 GB úložisko = cca 540 EUR s DPH
  • 8 GB RAM/256 GB úložisko = cca 580 EUR s DPH
  • 12 GB RAM/256 GB úložisko = cca 630 EUR s DPH