Xiaomi stavia novú továreň. Vyrobí až 60 smartfónov za minútu

Továreň bude vo veľkom vyrábať telefóny s 5G konektivitou, pričom počet vyrobených kusov za mesiac dosiahne výšky až 1 milióna.

Generálny riaditeľ Xiaomi sa so svetom podelil o ďalšie zaujímavé prekvapenie. Po oznámení ohľadom 5G smartfónov, ktorá sa na nás chystá už budúci rok, sa dozvedáme, že čínsky gigant v Pekingu stavia skutočne obrovskú automatizovanú továreň.

Ako píše web gizmochina.com, továreň bude vo veľkom vyrábať telefóny s 5G konektivitou, pričom počet vyrobených kusov za mesiac dosiahne výšky až 1 milióna. Aby sme boli konkrétnejší, Lei Jun hovoril o 60 vyrobených telefónoch za minútu.

Automatizované produkčné linky tak vyrobia o 60 % viac než iné bežné továrne. Celá konštrukcia má byť dokončená v priebehu budúceho mesiaca, pričom samotný proces výroby začne len krátko na to.

Xiaomi tak dáva jasne najavo, že sa budúci rok bude zameriavať primárne na 5G. Ako sme vás už informovali v samostatnom článku, spoločnosť plánuje implementovať podporu 5G sietí do každého smartfónu, ktorého cena bude vyššia ako 255 €, čo je vlastne každý lepší model zo strednej triedy.

TIP REDAKCIE
TikTok plánuje veľkú zmenu: Pripravte si peňaženky, už to nebude zadarmo!

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať