Xiaomi predstavuje Mi Reader: Čítačku s 6-palcovým displejom a zabudovaným LED podsvietením

Čínsky výrobca Xiaomi prináša na trh svoj vôbec prvý eReader. Produkt známy pod názvom Mi Reader ponúka 6-palcový displej a 24-stupňové LED svietenie.

Čínsky výrobca Xiaomi prináša na trh svoj vôbec prvý eReader. Produkt známy pod názvom Mi Reader ponúka 6-palcový displej a 24-stupňové LED svietenie. Téme sa venoval web fonearena.com.

E-ink displej tohto zariadenia ponúka rozlíšenie o veľkosti 1 024 x 768 pixelov s hustotou 221 PPI. Mnohých taktiež poteší aj už spomenuté 24-úrovňové LED svietenie, vďaka ktorému sa vám bude dobre čítať či už za svetla alebo za tmy. Ďalším skvelým plusom pre Mi Reader je aj jeho antireflexný povrch.

Čítačka váži len 178 gramov, a tak ju bez problémov udržíte len v jednej ruke. Je poháňaná 4-jadrovým procesorom Allwinner B300 s taktom 1,8 GHz, 1 GB operačnej pamäte RAM, pričom k dispozícii máte aj 16 GB interného úložiska, čo zodpovedá približne 5 000 e-knihám. Čo sa týka softvéru, Mi Reader beží na Android 8.1 Oreo.

Zdroj: fonearena.com

Medzi podporované formáty patrí .txt, .epub, .pdf a Office dokumenty. O výdrž sa stará 1 800 mAh batéria, ktorú budete nabíjať prostredníctvom USB-C portu. Mali by sme ešte poznamenať, že zariadenie na jedno nabitie dokáže vydržať niekoľko týždňov.

Čo sa týka ceny, tá sa aktuálne pohybuje na hranici 82 USD. Na európskom trhu tak môžeme rátať s cenou okolo 74 až 88 EUR.