twitter

Twitter začne od decembra odstraňovať neaktívne účty

Tvorcovia sociálnej siete Twitter chystajú veľké vianočné upratovanie, ktoré sa dotkne veľkého množstva účtov. Aktívni používatelia sa nemajú čoho obávať.

Tvorcovia sociálnej siete Twitter chystajú vianočné upratovanie, ktoré sa dotkne veľkého množstva účtov. Aktívni používatelia sa nemajú čoho obávať.

Podľa serveru Engadget Twitter odstráni tie účty, ktoré nie sú aktívne po dobu aspoň šiestich mesiacov. To znamená, že ide o také účty, pri ktorých tvorcovia nezaznamenali v poslednom pol roku žiadne prihlásenie do služby.

Kto Twitter používa len pre sledovanie zverejneného obsahu a nepridáva žiadne príspevky sa iniciatívy báť nemusí. Tvorcovia začnú inkriminované kontá vymazávať od 11. decembra.

Odstraňovanie účtov je súčasťou snahy poskytovať aktívnym užívateľom presnejšie a dôveryhodnejšie informácie. Pri vyhľadávaní obsahu, konkrétnych príspevkov a osôb, by sa tak užívatelia už nemali brodiť morom opustených účtov.

twitter ucty
Ilustrácia: intranetblog.com

Twitter neaktívne účty odstráni postupne, nie všetky naraz. Zároveň sa tým uvoľnia používateľské mená, ktoré sa budú dať opätovne registrovať. Pri registrácii do hojne používaných internetových služieb je často problémom nájsť také meno resp. prezývku, ktoré ešte nie je obsadené.

Je však možné, že Twitter pristúpi k archivácii niektorých dlho nepoužívaných účtov. Ide hlavne o kontá zosnulých osôb, ktoré majú určitú kultúrnu hodnotu. Môže ísť o verejne známe osobnosti a iné účty, prostredníctvom ktorých boli publikované spoľahlivé informácie.

Twitter vlastníkov neaktívnych účtov pred ich odstránením upozorní e-mailom, čo je určite vhodné. Niekto sa mohol do služby v minulosti zaregistrovať s tým, že po čase Twitter prestal používať. To ale ešte neznamená, že sa chce svojho účtu zbaviť.