POZOR: Facebook pri pozeraní časovej osi tajne používa foťák na telefóne

Majitelia iPhonov by mali spozornieť. Facebook aktivuje fotoaparát pri scrollovaní aplikáciou.

6

Ak používate iPhone a zároveň si čítate Facebook, mali by ste spozornieť. Najnovšie informácie totiž naznačujú, že Facebook potajomky aktivuje fotoaparát zariadenia počas toho, ako používate jeho aplikáciu. Stáva sa to počas scrollovania svojou časovou osou. Ako to funguje si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Na problém upozornil Joshua Maddux, ktorému sa ho podarilo zaznamenať. Počas práce s Facebookom sa na pozadí objavil obraz zo zadného fotoaparátu. Viditeľný je v ľavej časti obrazovky.

Maddux dodáva, že problém nastáva pri používaní iPhone s iOS vo verzii 13.2.2. Na iOS 12 takýto problém nezaznamenal. Momentálne nie je jasné, či využitie fotoaparátu na iOS 12 len nie je viditeľné alebo či sa fotoaparát vôbec nezapína.

Zvláštne správanie Facebooku následne potvrdilo niekoľko na sebe nezávislých médií. Zaujímavé je, že pri Android 10 takýchto problém neevidujeme. Ak na iPhone zakážete Facebooku prístup k fotoaparátu (aj na problematickom iOS 13.2.2), fotoaparát sa nezapne.

Momentálne tak nie je jasné, či ide o skrytú funkciu Facebooku alebo softvérovú chybu. Sme si však istí, že Facebook kontroverznú situáciu opíše ako softvérový bug.

Facebook na objavenie problému zatiaľ nereagoval.