Path of Exile: Do smartfónov prichádza ďalšia akčná RPG hra

Bez reklám a mikrotransakcií.

1
Path of Exile Mobile

Ak trpezlivo čakáte na mobilnú hru Diablo Immortal, ktorá bude dostupná v budúcom roku, vašej pozornosti by nemala uniknúť ďalšia známa hra z rovnakého súdka, ktorá smeruje do mobilných zariadení.

Path of Exile je akčnou RPG hrou, ktorá svojím herným štýlom pripomína práve legendárne Diablo. Verziu pre PC a konzoly vyvíja spoločnosť Grinding Gear Games, ktorá pred pár dňami predstavila druhé pokračovanie Path of Exile 2.

Podľa správy serveru PhoneArena bude aj mobilnú verziu hry vyvíjať priamo Grinding Gear Games. Štúdio síce prevzal čínsky gigant Tencent (PUBG Mobile), stále však pracuje nezávisle.

Path of Exile Mobile
Foto: pathofexile.com

V kontexte mobilnej hry Path of Exile sa spomínajú ďalšie zaujímavosti. Kto si v mobilnom hernom svete zvykol na video reklamy, mikro transakcie, časové limity a iné obmedzenia, v tejto hre sa s nimi nestretne.

Hra sa bude dať stiahnuť zadarmo a koncept „pay-to-win“ zďaleka obíde. Aspoň také sú prvotné informácie. Ak by bol titul Path of Exile Mobile skutočne takto „čistou“ hrou, môže získať sympatie širokého hráčskeho publika. Autori však asi budú musieť nájsť nejaký kompromis, ktorý zabezpečí istú úroveň monetizácie.

Path of Exile Mobile má do oficiálneho uvedenia ešte ďaleko. Ďalšie podrobnosti sa zrejme dozvieme až niekedy v budúcom roku. Hovoriť o aspoň približnom období dostupnosti je ešte priskoro.