Huawei Nova 6 SE: Novinka inšpirovaná iPhone 11 Pro sa pomaly chystá na svoj debut

Čínska spoločnosť Huawei už 5. decembra predstaví svoj čerstvý Nova 6 5G. Nemusí to byť však jediná novinka, ktorej sa v ten deň dočkáme.

Čínska spoločnosť Huawei už 5. decembra predstaví svoju novinku s názvom Nova 6 5G. Nemusí byť však jediná, ktorej sa v ten deň dočkáme, píše Gizmochina.

Podľa @ClubHuawei a @RODENT950 sa totiž môžeme dočkať aj modelu Nova 6 SE, ktorý, ako už názov naznačuje, bude inšpirovaný najaktuálnejšou sériou iPhonov.

Nehovoríme však len o “SE” v názve. Najväčšiu pozornosť totiž priťahuje dizajn, a to najmä v oblasti zadnej strany. Na nej sa totiž nachádza panel s fotoaparátmi, ktorý už na prvý pohľad pripomína ten na iPhone 11 Pro. Predsa len tu ale môžeme nájsť jeden rozdiel, konkrétne v počte snímačov. Nova 6 SE ich totiž ponesie 4, nie 3.

Zdroj: Gizmochina

Prednú stranu údajne pokryje LCD panel s výrezom v ľavom hornom rohu displeja. Snímač odtlačkov prstov poputuje na bočnú hranu zariadenia.

Čo sa týka výkonu, Nova 6 SE má poháňať Kirin 810, čo je jasný indikátor, že hovoríme o smartfóne strednej triedy. Dočkať sa má podpory 40 W rýchlonabíjania, čo je rovnaká technológia, ktorú ponúka aj séria Mate 30.

TIP REDAKCIE
Ľudia si ho zamilovali: iPhone 13 bol koncom 2021 najobľúbenejším radom smartfónov
Zdroj: Gizmochina

Ostatné špecifikácie zatiaľ nie sú známe. Je ale takmer isté, že nepôjde o model podporujúci 5G konektivitu, keďže touto technológiou sa bude pýšiť už spomenutý Nova 6 5G.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať