Honda

Šéf Hondy: Elektromobily majú ešte čas, zameriame sa na hybridy

Šéf etablovanej japonskej automobilky Honda si nemyslí, že sa z elektromobilov tak skoro stane súčasť hlavného spotrebiteľského prúdu.

Šéf etablovanej japonskej automobilky Honda si nemyslí, že sa z elektromobilov tak skoro stane súčasť hlavného spotrebiteľského prúdu. Preto chcú svoju pozornosť sústrediť predovšetkým na hybridné vozidlá.

Takahiro Hachigo sa rozrečnil počas nedávneho rozhovoru pre Automotive News, kde diskutovali na viacero rôznych tém, ktoré sa točili aj okolo budúcnosti automobilového priemyslu.

Na novinku upozornil web Teslarati.

Nemyslím si, že nastane dramatický nárast dopytu po autách s batériami. Zároveň si však myslím, že ide o globálnu situáciu. Existuje hneď niekoľko bariér v oblasti infraštruktúry a hardvéru. Krajiny majú navyše rozdielne regulácie, ktorým sa musíme podriadiť. Nemyslím si ale, že sa z nich tak skoro stane súčasť hlavného spotrebiteľského prúdu.

Ak by sme to zhrnuli do kratšej podoby, svojou odpoveďou mal podľa všetkého na mysli nedostatky elektromobilov a nabíjacích staníc.

V druhom prípade je to jasné. Nájsť verejnú nabíjačku môže byť v určitých lokalitách veľmi veľkým problémom.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Ďalšia vlna podvodných SMS. Týka sa to všetkých ľudí, takto vyzerajú!

Aké hardvérové nedostatky mal však na mysli, zostáva otázne. Zrejme dojazd, no ak by tak skutočne bolo, o produkty z dielne americkej automobilky Tesla by ani zďaleka neexistoval taký záujem, aký existuje v týchto dňoch. Predajné čísla Modelu 3 hovoria za všetko.

Zamerajú sa na hybridy

Keďže majú elektromobily podľa šéfa Hondy ešte čas, ich hlavná pozornosť bude dovtedy venovaná takzvaný hybridom. V neďalekej budúcnosti síce prinesú dlhšie avizovaný mestský model Honda e, no pri ňom táto iniciatíva zrejme končí. Teda aspoň zatiaľ.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať