Facebook opravuje chybu, ktorá spúšťa fotoaparát smartfónu na pozadí aplikácie

„Facebug“.

2
facebook
Foto: Mike MacKenzie

V posledných dňoch upozornili niektorí užívatelia smartfónov iPhone na problém s aplikáciou Facebook, ktorá bezdôvodne aktivovala fotoaparát smartfónu.

Jedným z užívateľov bol aj Joshua Maddux, ktorý si problém s aplikáciou všimol vo svojom smartfóne iPhone s operačným systémom iOS vo verzii 13.2.2. Neexistuje žiadny dôvod na to, aby sa fotoaparát aktivoval na pozadí počas toho, ako si užívateľ prezerá príspevky v aplikácii Facebook.

Automaticky sa v súvislosti s týmto problémom vynorili obavy zo „špehovania“ a ohrozenia súkromia užívateľov. CNET teraz informuje o vyjadrení viceprezidenta Facebooku, ktorý priznal, že išlo o chybu a nie úmysel.

Guy Rosen uviedol, že kvôli tejto chybe nedošlo k zdieľaniu žiadnych fotografií ani videí zo zariadení dotknutých užívateľov. Oprava chyby je už na ceste do obchodu Apple App Store a v krátkom čase by už k neočakávanej aktivácii fotoaparátu dochádzať nemalo.

Facebook nemá zrovna prvotriedne renomé, čo sa ochrany osobných údajov a súkromia týka. Tento incident môže nedôveru k Facebooku len posilniť, aj keď sa dá spoľahnúť na to, že išlo skutočne o neúmyselnú chybu.