memy

Facebook má novú aplikáciu na tvorbu mémov. U nás si ju ale nestiahnete

Každý, kto aspoň príležitostne pôsobí na sociálnych sieťach určite niekedy natrafil na vtipný mém, najčastejšie zosobnený obrázkom/fotkou so stručným textom.

Každý, kto aspoň príležitostne pôsobí na sociálnych sieťach určite niekedy natrafil na vtipný mém, najčastejšie zosobnený obrázkom/fotkou so stručným textom.

Tvorbu mémov užívateľom uľahčujú rôzne online nástroje, aplikácie alebo jednoduché grafické programy. Trendu sa chytila aj spoločnosť Facebook, ktorá vytvorila aplikáciu na tvorbu mémov.

Volá sa Whale a zatiaľ si ju do svojho smartfónu alebo tabletu nenainštalujete. Aplikácia je dielom skupiny Facebook NPE (New Product Experimentation), ktorá ju sprístupnila len pre kanadský trh, píše spravodajský portál The Information. Okrem toho je dostupná iba pre platformu iOS.

Aplikácia Whale umožňuje vytvárať mémy pomocou „profesionálnych nástrojov“. Dá sa používať bezplatne a neobsahuje žiadne skryté mikro transakcie ani iné dodatočné spoplatnenia.

aplikacia
Foto: Apple App Store

Aplikácia funguje podobne ako mnohé dostupné online nástroje. Autor mému do aplikácie nahrá vlastný obrázok, poprípade si vyberie niektorý z knižnice aplikácie. Pridá trefný text a doplniť tiež môže emotikony, nálepky a rozličné efekty.

TIP REDAKCIE
HiFuture FlyBuds Pro: Kvalitné bezdrôtové slúchadlá s atraktívnym dizajnom a fantastickou zľavou!

Dielo si následne môže uložiť do galérie svojho zariadenia, zdieľať ho na vybrané sociálne siete alebo ho niekomu odošle cez Messenger. Aplikácia Whale je jasným experimentom vývojárov, ktorej budúcnosť a rozšírenie dostupnosti bude závisieť aj od toho, ako bude prijatá užívateľmi.

Ak neosloví, poputuje na digitálneho neba. Dobrá meme aplikácia s bohatou knižnicou zdrojov a jednoduchým ovládaním by však uspieť mohla. Snáď ju tvorcovia časom sprístupnia aj v ďalších krajinách.