Displeje iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max majú byť tenšie ako kedykoľvek predtým

Vďačíme za to technológii Y-OCTA.

3
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro a Max

Ohľadom nadchádzajúceho radu iPhonov sa v priebehu posledných mesiacov viedol nemalý počet špekulácií. Teraz tu máme ďalšiu, ktorá určite poteší každého jedného fanúšika smartfónov od jabĺčka. Ich displej bude totiž vďaka Samsungu extrémne tenký.

Ako už informoval web BGR, podľa ETNews bude dodávateľom displejov pre najnovšie iPhony juhokórejský gigant Samsung. Presnejšie má ísť o OLED panely pre 5,4 a 6,7-palcové modely, ktoré budú oveľa tenšie ako kedykoľvek predtým.

Za toto vylepšenie vďačíme novej technológii Y-OCTA. Jej podstatou je zabudovanie dotykových senzorov priamo do displeja, vďaka čomu dokáže výrobca ušetriť nadbytočný priestor.

6,1-palcový model, priamy nástupca iPhone 11, bude vybavený displejmi od Samsungu aj LG. Ten síce taktiež dokáže vyrábať kvalitné OLED displeje, no za špičkovými Y-OCTA panelmi rozhodne zaostáva.

Okrem OLED panelu sa v spojitosti s iPhone 12 hovorí aj o 6 GB operačnej pamäti RAM a vítanej podpore 5G sietí. Vyzerá to, že rok 2020 bude pre Apple skutočne kľúčový.