Audi e-tron Sportback

Toto je e-tron Sportback: Nová kupé verzia elektrického SUV od Audi

Nemecká automobilka Audi predstavila kupé verziu svojho SUV na elektrickú energiu. Novinka nesie názov Audi e-tron Sportback a má aerodynamickejší tvar.

Nemecká automobilka Audi predstavila kupé verziu svojho SUV na elektrickú energiu. Novinka nesie názov Audi e-tron Sportback, má aerodynamickejší tvar ako klasický e-tron a aj tentokrát sú v ponuke dve rôzne verzie.

Svetová premiéra prebehla počas podujatia LA Auto Show, kde uzrelo svetlo sveta aj elektrické SUV Ford Mustang Mach-E. Ak vás zaujíma viac, tak viac informácií nájdete v samostatnom článku, kde sú špecifikácie, cena a tiež dostupnosť.

Záznam naživo vysielaného mediálneho podujatia nájdete na videu nižšie.

Audi e-tron Sportback

Výrobca bude ponúkať dve rôzne vybavené verzie. Cenovo najdostupnejšia, e-tron Sportback 50 quattro, disponuje 230 kW pohonným systémom a 71 kWh batériou. Pre používateľa to znamená, že by mal na jedno nabitie prejsť približne 350 kilometrov (WLTP).

Batéria drahšej verzie e-tron Sportback 55 quattro dostala 95 kWh kapacitu, ktorá vraj zvládne poskytnúť dostatok šťavy na to, aby elektromobil prešiel 450 kilometrov (WLTP). Čo sa týka pohonu, tak ten v tomto prípade dosahuje slušných 265 kW.

https://www.youtube.com/watch?v=m-CosLL4GwU

Potenciálni zákazníci môžu dokonca siahnuť aj po takzvaných digitálnych (maticových) LED svetlách. Tie sú však dostupné iba v tej krajine, kde neprekážajú miestnym reguláciám. Audi navyše tvrdí, že ide o svetovú premiéru v sériovo vyrábanom vozidle.

Interiér je aj tentokrát vo futuristicky ladenom kabáte, pričom mu nechýbajú ani tri kvalitné displeje. To ale nie je všetko. Lepšia výbava totiž zahŕňa spätné kamery, vďaka čomu pribudnú ďalšie dva.

Audi e-tron Sportback

Audi e-tron Sportback

Audi e-tron Sportback

Kedy bude dostupný?

Ako informuje web AutoBlog, Európa sa elektromobilu Audi e-tron Sportback dočká počas budúcoročnej jari. Cena novinky bude štartovať na sume 71 000 eur.