AKTUÁLNE: Facebook začína získavať tmavý režim, zatiaľ len náhodne

Pripravte sa na zmenu. Vo Facebooku si čoskoro budete môcť aktivovať tmavý režim.

1
Foto: Droid Life

Spomenuli sme to už dávnejšie, no platí to stále. Rok 2019 je rokom tmavého režimu. Do čiernej, resp. tmavo sivej farby sa prezlieka čoraz viac aplikácií.

Výnimkou nechce byť ani Facebook, ktorý na novej farebnej schéme pracuje poriadne usilovne. Vyzerá to tak, že spoločnosť je k finalizácii veľmi blízko. Niekoľko ľudí totiž hlási, že sa im tmavý režim na zariadeniach postupne zapína.

Facebook už tmavý režim nasadil napríklad v populárnej komunikačnej aplikácii Messenger a Instagram. Čierne prevedenie si okamžite obľúbili milióny ľudí, vrátane nás v redakcii. Teraz je na rade hlavná aplikácia. Mnohým sa tmavý Facebook objavil na pár chvíľ a neskôr zmizol. Vyplýva to z nedávnych informácií získaných serverom AndroidPolice.

Užívateľom sa objavuje tmavý režim
Jeho príchod je na spadnutie

Facebook na novom prevedení pracuje už niekoľko mesiacov. Podobne ako s WhatsApp, ktorý taktiež patrí pod jeho krídla, si vývojári a dizajnéri dávajú na čas. Ide o chúlostivú zmenu, ktorá nemôže mať negatívny vplyv na zárobky spojené s reklamami. Spoločnosť sa preto zaiste riadi heslom dvakrát meraj, raz strihaj.