Windows 10 a Xbox One umožňujú rodičom limitovať čas, ktorý ich deti strávia pri hrách

Rodičia môžu na aplikácie a hry nastaviť časový zámok. Taktiež si môžu vybrať, pre ktoré používateľské kontá bude obmedzenie platiť.

Microsoft do svojho operačného systému a konzoly implementoval novú funkcionalitu, vďaka ktorej môžu rodičia kontrolovať a limitovať čas, ktorý ich ratolesti strávia pri aplikáciách a hrách. Novinke sa venuje web mspoweruser.com.

Rodičia môžu na aplikácie a hry na spomínaných platformách nastaviť časový zámok. Ďalej je možné presne určiť, v akom časovom rozmedzí sa deti môžu hrať či používať vybrané aplikácie. Po zapnutí daného titulu sa teda dotyčnému používateľovi zobrazí, koľko času ostáva do konca predurčeného limitu.

Taktiež je možné nastaviť, pre ktoré používateľské kontá bude obmedzenie platiť, čo je výhodné v prípade, ak jeden počítač či Xbox používa viacero členov rodiny.

Aby sme uviedli konkrétny príklad, v prostredí vybraných platforiem môžete vášmu dieťaťu prednastaviť napríklad jednu hodinu Netflixu a jednu hodinu PUBG či Fortnite.

TIP REDAKCIE
Ďalšia "psia" kryptomena: Floki Inu len za 24 hodín narástol o 69 %

Ako sme už spomenuli vyššie, tieto možnosti existujú na konzolách Xbox, každom zariadení používajúce Windows 10 a smartfónoch s Androidom, ktoré majú stiahnuté rozšírenie Windows Launcher. K funkcii sa dostanete prostredníctvom nastavení účtu.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať