ovladanie

Samsung predstavuje Android 10 s OneUI 2.0 beta pre smartfóny Galaxy S10

V priebehu minulého týždňa potešila niektorých vlastníkov vlajkových smartfónov Galaxy S10 z Európy aktualizácia na Android 10. Išlo o beta verziu s inovovaným užívateľským prostredím OneUI 2.0.

V priebehu minulého týždňa potešila niektorých vlastníkov vlajkových smartfónov Galaxy S10 z Európy aktualizácia na Android 10. Išlo o beta verziu s inovovaným užívateľským prostredím OneUI 2.0.

Dnes Samsung Android 10 s OneUI 2.0 beta pre rad Galaxy S10 oficiálne potvrdzuje na svojich stránkach. Čo všetko Samsung vylepšil? Popri základných inováciách, ktoré sú priamou súčasťou novej zostavy Android 10, tu sú zmeny v užívateľskom prostredí výrobcu.

Samsung v duchu pekného, čistého a jednoduchého prostredia minimalizoval kontextové okná a sprehľadnil usporiadanie softvérových tlačidiel. Menší je indikátor hlasitosti, upozornení a ďalšie podobné prvky nadstavby.

OneUI 2.0
Foto: Samsung

Dobre prijatý tmavý režim užívateľského prostredia je ešte lepší. Upravuje jas obrázkov, farieb a textov na domácej obrazovke tak, aby bolo sledovanie obsahu v prostredí so slabým osvetlením čo najpohodlnejšie. Intenzívnejší tmavý režim bude ešte šetrnejší k spotrebe energie.

OneUI 2:0
Foto: Samsung

Na obrazovke Smart Lock sa farba textu a upozornení nastavuje automaticky, aby bol obsah pre užívateľa čo najlepšie viditeľný. Pár nových funkcií pribudlo v nástrojoch digitálnej rovnováhy. Napríklad režim Focus, ktorý dočasne odstaví aplikácie, ktoré by užívateľa mohli rozptyľovať pri práci, štúdiu či iných povinnostiach.

TIP REDAKCIE
Sezóna kolobežiek naplno začala: Po zrážke auta a kolobežky zomrel 57-ročný Slovák
android 10
Foto: Samsung

Android 10 s OneUI 2.0 beta je dostupný pre smartfóny Galaxy S10e, S10, S10+ a S10 5G. Do programu sa užívateľ môže zapojiť prostredníctvom aplikácie Samsung Members. Musí mať preto vytvorený účet Samsung. Ako ho nemá, vytvorí si ho na tejto stránke.

Je dôležité vedieť, že beta program nie je dostupný vo všetkých krajinách a nie je ani dostupný pre všetky zariadenia. Ak sa aktualizácia náhodou objaví v našich končinách, dáme vám vedieť. Potvrdené je zatiaľ Nemecko, Južná Kórea a USA.

Predpokladá sa, že stabilná zostava určená pre všetkých používateľov zariadení Galaxy S10 bude dostupná ešte tento rok, resp. niekedy pred koncom aktuálneho roka.