PlayStation 5 na živej FOTO: Takto by mal vyzerať nový V dizajn!

Jeden z prototypov.

6
PlayStation 5 Pro?
PlayStation 5 Pro? (FOTO LetsGoDigital)

Herná konzola PlayStation 5 nám ešte pred samotným predstavením prezradila, na čo všetko sa v priebehu budúceho roka môžeme tešiť. Okrem potvrdenia názvu bolo počuť o rýchlom SSD disku, Ray Tracing technológii, vylepšených ovládačoch a po novom tu máme aj samotný dizajn.

Internetom totiž koluje podoba vývojárskej verzie zatiaľ oficiálne neznámej hernej konzoly od Sony, ktorá slúži pre vývoj nových herných titulov, aby boli v dobe jej príchodu na trh pripravené pre potenciálnych používateľov. Kúsok od ZONE of TECH, aký je vidieť na fotografii nižšie, obdržalo hneď niekoľko vývojárskych štúdií.

Keďže ide o nedokončený prototyp Sony PlayStation 5, jeho dizajn nemožno považovať za finálny. Základná charakteristika, ako je tvar konštrukcie a jej prvky, by však mohla zostať bez väčšej zmeny. To, čo teraz vidíme, by sa teda skutočne mohlo objaviť na pultoch obchodov. Šanca je síce malá, no existuje. Stačí si zaspomínať na vývojársku verziu PlayStation 2.

Prototyp PS5
Prototyp PS5 (ZDROJ @zoneoftech)

Dokazuje to aj nedávny únik náčrtu z patentu firmy Sony, vďaka ktorému vznikla séria profesionálne prevedených renderov očakávanej konzoly. V oboch prípadoch je reč o takmer identicky vyzerajúcom V dizajne s masívnymi chladiacimi otvormi.

Kedy ju spoznáme?

Ako píše web BGR, očakáva sa, že PlayStation 5 spoznáme niekedy začiatkom nadchádzajúceho roka. Firma Sony by nám mala počas mediálneho podujatia PlayStation Meeting 2020 prezradiť technickú špecifikáciu, cenu a aj finálny dizajn novej hernej konzoly. Oficiálne predstavenie v takom prípade prebehne počas februára.

Na hernej konzole si ale zahráme až koncom roka, pretože ju skôr nezoženieme. Výrobca nám nedávno potvrdil, že PlayStation 5 začnú predávať až v decembri.

TIP REDAKCIE
Skvelé novinky: Nintendo Switch sa služby Switch Online dočká už v septembri!

Páči sa ti V dizajn?

  • Nie (66%, 523 Hlasov)
  • Áno (34%, 273 Hlasov)

Celkom hlasov: 796

Loading ... Loading ...