Samsung Galaxy Note10+

sMouse: Nová aplikácia pre Galaxy Note10 premení pero S Pen na virtuálnu myš

Samsung Galaxy Note10 je rovnako ako jeho predchádzajúce generácie vybavený dotykovým perom S Pen, ktoré tento rok dostalo do výbavy 6-osový gyroskop a akcelerometer.

Samsung Galaxy Note10 je rovnako ako jeho predchádzajúce generácie vybavený dotykovým perom S Pen, ktoré tento rok dostalo do výbavy 6-osový gyroskop a akcelerometer.

Vďaka nim dokáže S Pen kopírovať pohyby vašej ruky, čo sa dá následne využiť pri ovládaní zariadenia gestami. Mávaním dotykovým perom môžete na diaľku meniť v smartfóne režimy fotografovania, úroveň hlasitosti alebo trebárs posúvať fotografie v galérii.

Potenciál zatiaľ najlepšieho pera S Pen si výrobca nenechal pre seba. Sprístupnil sadu nástrojov pre vývojárov, ktorí tak môžu pre dotykové pero vytvárať vlastné aplikácie využívajúce všetky jeho prednosti. Jedna z prvých je už na svete.

Aplikácia sMouse z dielne tvorcu Kinesthetic premení pero S Pen na mobilnú myš. Samsung Galaxy Note10 tak môžu vlastníci ovládať pomocou kurzora podobne, ako počítač alebo notebook. Isté obmedzenia tu ale sú.

Dotykové pero S Pen

Dotykovým perom S Pen musí užívateľ pohybovať len vo vodorovnej polohe. V zvislej orientácii zabudovaný gyroskop nevie pohyb vyhodnotiť a tým pádom sa tak nepohne ani kurzor na obrazovke smartfónu.

TIP REDAKCIE
MMR: Slováci vyvinuli monitorovací systém, ktorý dokáže asistovať ozbrojeným aj záchranným zložkám!

Druhým obmedzením je, že kurzor nedokáže zasahovať do notifikačnej zóny v hornej časti domácej obrazovky. Operačný systém Android nedovoľuje vstupovať aplikáciam tretích strán do tohto priestoru.

Pre návrat na domovskú alebo predchádzajúcu obrazovku stačí na dotykovom pere podržať hlavné tlačidlo. Pre rolovanie na webovej stránke musí užívateľ tlačidlo podržať a zároveň švihnúť perom smerom hore alebo dole, podľa potreby.

Aplikáciu sMouse nájdete v obchode Play na tejto adrese. Ako funguje, ukáže video autora aplikácie. sMouse si rozumie len s najnovším duom Galaxy Note10 a Note10+. Pero S Pen predchádzajúcich generácií nemá gyroskop, ktorý jen kľúčový pre takéto využitie.

Total
16
Zdieľaní
Total
16
Zdieľať