Apple

Šéf Apple: Ceny zariadení vždy držíme tak nízko, ako to len ide

Šéf spoločnosti Apple, Tim Cook, má za sebou návštevu Nemecka, kde si okrem iného našiel čas aj na rozhovor s publikáciou Stern.

Šéf spoločnosti Apple, Tim Cook, má za sebou návštevu Nemecka, kde si okrem iného našiel čas aj na rozhovor s publikáciou Stern. Novinári sa ho pýtali na rôzne otázky, nakoniec však skončili pri cenovej stratégii nových iPhonov.

Ceny sa vždy snažíme držať čo najnižšie. Tento rok sa nám chvalabohu podarilo znížiť cenu iPhonu,“ povedal Cook. Nemýlil sa, iPhone 11 je skutočne o 50 € lacnejší než minuloročný iPhone XR.

Jedno sa však Apple musí nechať. Jeho cenová stratégia v službách je podstatne agresívnejšia. Streamovacia služba Apple TV+ bude stáť len 5 € mesačne, čo je oproti Netflixu, ktorý stojí 8 € (obsah bez HD rozlíšenia) dosť výrazný rozdiel.

Cook však dodal, že Netflix sa Apple TV+ pravdepodobne nebojí a rovnako sa nebojí ani Apple. „Streamovacie služby nefungujú na báze víťaz berie všetko,“ povedal. „Mnohí ľudia si predplatia hneď niekoľko služieb naraz,“ skonštatoval.

TIP REDAKCIE
Blackview Tab 12: Šikovný tablet s poriadnou výdržou teraz môže byť váš za akciovú cenu!

Čo na to hovoríte vy? Sú ceny Apple privysoké alebo má Tim Cook pravdu? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie!