Xiaomi predstavil monitory: V ponuke je 144 Hz, zakrivený displej a cena od 90 €!

Spoločnosť Xiaomi dnes predstavila dva herné monitory, ktoré fanúšikov firmy nadchnú nielen tým, ako vyzerajú a čo dokážu, ale aj svojou cenou.

Spoločnosť Xiaomi dnes predstavila dva herné monitory, ktoré fanúšikov firmy nadchnú nielen tým, ako vyzerajú a čo dokážu, ale aj svojou cenou. Tým zaujímavejším je obrovský 34-palcový monitor so zakriveným displejom, tým druhým je lacnejší 23,8-palcový panel. Xiaomi tak vstupuje do nového segmentu, v ktorom chce uspieť.

Poďme si rozobrať, čo každý z monitorov dokáže a čím sú zaujímavé.

Xiaomi Mi Surface Display 34

Ako už názov naznačuje, nový Mi Surface Display 34 má až 34 palcový zakrivený panel s pomerom strán 21:9 a rozlíšením 3 440 x 1 440 pixelov. Zaujímavé je, že displej ponúka až 144 Hz obnovovaciu frekvenciu.

V jeho výbave nechýba ani AMD Freesync či režim pre Blu-ray. Zakrivený monitor je vybavený stojanom, ktorý vám umožňuje nastaviť výšku či naklonenie celého monitora.

Z dostupných informácií vyplýva, že panel, ktorý Xiaomi monitor používa, pochádza z produkcie Samsungu. Najzaujímavejšia je azda jeho cena. V Číne sa totiž začína predávať za 2 499 čínskych jüanov, čo je v prepočte len 317 €. Výrobca však vo svojej domovine spúšťa aj predobjednávky, pri ktorých je cena ešte o niečo nižšia – len 254 €.

TIP REDAKCIE
Na Slovensko prichádza nový hráč: Značka TECNO zamieša kartami v strednej triede

Monitor sa v Číne začne predávať už v pondelok, teda 21. októbra 2019.

Xiaomi Mi Display – 23,8 palcový

Spolu s 34-palcovým monitorom určeným pre hráčov Xiaomi predstavil aj menší monitor pre tých, ktorí chcú či potrebujú ušetriť. Ponúka 23,8-palcovú uhlopriečku a Full HD rozlíšenie. Na jeho dizajne nie je nič atypické, ovládanie nájdete v pravom dolnom rohu.

Tento monitor sa taktiež začne predávať už 21. októbra za 89 €. Pochopiteľne, ceny pre európsky trh sa môžu a s najväčšou pravdepodobnosťou aj budú meniť. O prípadnej dostupnosti vás budeme informovať.