Huawei

Huawei v Q3 2019: Firma aj napriek obmedzeniam USA rástla o 24,4 %

Čínsky gigant Huawei aj napriek mnohým obmedzeniam zo strany Spojených štátov stále rastie. Svedčia o tom aj jeho najnovšie finančné výsledky.

Čínsky gigant Huawei aj napriek mnohým obmedzeniam zo strany Spojených štátov amerických stále rastie. Svedčia o tom aj najnovšie finančné výsledky, ktoré dosiahol v priebehu Q3 2019.

Ako informoval portál fonarena.com, Huawei hovorí o zárobku vo výške až 86,05 miliardy dolárov, čo po prepočte vychádza na približne 77,42 miliardy eur. Pri porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku teda hovoríme o približne 24,4-percentnom náraste.

Huawei ďalej informuje, že v priebehu prvých troch štvrťrokov tohto roku rozoslal do sveta viac ako 185 miliónov smartfónov, čo je presne o 26 percent viac, než koľko rozoslal počas rovnakého obdobia vlani.

Spoločnosť zaznamenala nárast aj v ostatných odvetviach, menovite v oblasti počítačov, tabletov či nositeľných doplnkov/gadgetov. Darí sa aj jej ekosystému mobilných služieb, keďže pokrýva už viac ako 170 krajín. V súvislosti s 5G pokrytím gigant podpísal už vyše 60 zmlúv.

Total
8
Zdieľaní