Huawei Mate X

Huawei si v Číne pýta za skladací smartfón Mate X necelých 2 200 eur

Čínski spotrebitelia si už môžu predbežne objednať smartfón Mate X od Huawei. Výrobca si za netradične prevedenú novinku pýta viac ako dve tisícky.

Čínski spotrebitelia si už môžu predbežne objednať netrpezlivo očakávaný smartfón Mate X od Huawei. Výrobca si za netradične prevedenú novinku, ktorá sa v Číne začne predávať o dva týždne, pýta viac ako dve tisícky.

Cenovka o veľkosti cez 2 100 eur prislúcha 5G modelu s 8 GB operačnou pamäťou RAM a 512 GB úložným priestorom. Nájdete ho v ponuke e-shopu VMALL, kde stojí 16 999 čínskych jüanov.

Predobjednávky začnú podľa dostupných informácií z webu AndroidAuthority vybavovať od 15. novembra. V tento deň by totiž mal oficiálne odštartovať predaj hi-tech smartfónu. Zatiaľ však iba na čínskom trhu.

Prekliata Európa

Či sa Huawei Mate X v blízkej dobe objaví aj na pultoch európskych obchodov, je otázne. Výrobca stratil prístup k plnohodnotnému operačnému systému Android a jeho alternatíva Harmony OS ešte stále nie je pripravená. Preto si nemôžeme zaobstarať ani nedávno predstavený Mate 30 Pro.

TIP REDAKCIE
Doogee S98 Pro: Štýlový odolný smartfón s termokamerou už má svoju cenu!
Huawei Mate X
Huawei Mate X

Veci by však mohlo zmeniť spustenie licenčného systému Spojených štátov amerických. Momentálne ale nevieme povedať, kedy k tomu dôjde. Rovnako je otázne, či Google vôbec obdrží nevyhnutnú licenciu, ktorá by mu umožňovala obnoviť prerušenú obchodnú spoluprácu s firmou Huawei.

Odloženie predaja

Podobne ako Samsung, aj Huawei trápili problémy s flexibilným displejom. Výrobca sa kvôli tomu nakoniec rozhodol, že avizovaný dátum spustenia predaja Mate X nakoniec odloží. Skladacia novinka mala pôvodne prísť na spotrebiteľský trh v priebehu augusta, no potreboval viac času na dotiahnutie posledných detailov.