Samsung aktualizuje Galaxy S10 a Note10, chce opraviť problém s odtlačkami prstov

Už to začína.

0
Galaxy S10+
Galaxy S10+ (FOTO Lukáš Zachar)

Majiteľov smartfónov Galaxy S10 a Galaxy Note10 trápi závažná bezpečnostná diera. Utrazvukový snímač odtlačkov rozpoznáva aj tie prsty, ktoré nie sú zaregistrované. Prichádzajúca aktualizácia to však má napraviť.

Ako informujú viaceré renomované weby vrátane agentúry Reuters, Samsung v uplynulých hodinách sprístupnil avizovaný opravný aktualizačný balíček. Stiahnu si ho ale vraj iba tí, ktorí už majú zaregistrovaný odtlačok prsta. Keď tak spravia, systém ich vyzve, aby ho odstránili a opätovne pridali.

Opravná aktualizácia je momentálne dostupná iba v domácej Južnej Kórei, no postupom času začne prenikať i do ostatných kútov sveta. Výrobca cez aplikáciu Samsung Members sľúbil, že ju sprístupní všetkým používateľom Galaxy S10 a Note10 do 24 hodín od počiatočného uvoľnenia.

Problém so snímačom odtlačkov

Oba high-end smartfóny obsahujú vážnu bezpečnostnú dieru, ktorá umožňuje prejsť cez overovanie požívateľa aj bez toho, aby mal dotyčný k dispozícii odtlačok prsta majiteľa. Stačí siahnuť po lacnej ochrannej fólii pre displeje a potom s jej pomocou doslova zmiasť zabudovaný biometrický snímač, ako je príležitosť vidieť na videu nižšie.

V tomto prípade bol použitý materiál s názvom TPU (termoplastický polyuretán) a registrácia odtlačkov prebehla bez akéhokoľvek príslušenstva.